Kontynuacja Control jest na etapie prototypowania

Studio Remedy jest w tym momencie bardzo zapracowane. Ekipa zajmuje się aż 4 projektami, a wszystkie postępują podobno bardzo dobrze.

@ 16.05.2022, 11:03
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Kontynuacja Control jest na etapie prototypowania

Control było bardzo udaną grą akcji i nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że studio Remedy pracuje nad jego kontynuacją. Na razie jednak studio nie jest w stanie podzielić się żadnymi szczegółami na temat projektu, albowiem jest on w dość wczesnej fazie dewelopingu.

Remedy Entertainment podsumowało niedawno swój poprzedni kwartał, a podczas specjalnej prezentacji studio powiedziało co nieco na temat Alan Wake 2, a także innych produkcji. Jedna z nich, "większa" gra związana z uniwersum Control, obecnie nazywana jest kodowo Heron. Jak się okazuje, w tym momencie weszła ona w fazę prototypowania.

Przedstawiciele firmy ujawnili również, że współpracują z ekipą Northlight-technology, by przygotować narzędzia odpowiednie do opracowywania kolejnych gier. Najprawdopodobniej chodzi tutaj o silnik graficzny, którego możliwości będziemy podziwiać w kolejnych latach.

Z innych projektów, o których wspomnieli deweloperzy, wymienić można Vanguard (nazwa kodowa), które opracowywane jest dla Tencent. Także i ta gra postępuje dobrze i jest na etapie prototypowania. W podobnym miejscu znajduje się trzeci tytuł, kodowo zwany Condor. Ma on być spin-offem Control.

Ze wszystkich wymienionych gier tylko jedna, Alan Wake 2, ma przybliżoną datę premiery. Spodziewamy się jej w 2023 roku na PC, PS5 oraz Xboksach Series X|S. Nic więcej na jej temat na razie nie wiemy.

Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na zakup Control, zerknijcie na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe gry.


Sprawdź także:
Control

Control

Premiera: 27 sierpnia 2019
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Control to kolejne nowatorskie podejście do gier akcji z elementami przygodowymi od studia Remedy - twórców rewolucyjnego cyklu Max Payne oraz Alan Wake.W Control gracz w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   18:08, 16.05.2022
Czekam, bo Control bardzo mi się podobało. Uwielbiam ten specyficzny klimat gier Remedy i mam nadzieje, że ewentualna kontynuacja będzie miała równie nieoczywistą, groteskową atmosferę.