Google Stadia zmienia kierunek - chce sprzedawać technologię, a nie gry wideo

Google w przypadku Stadia zmienia kierunek, nie koncentruje się na grach, a technologii streamingu.

@ 07.02.2022, 20:27
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Google Stadia zmienia kierunek - chce sprzedawać technologię, a nie gry wideo

Może to być początek końca Google Stadia. Z nowych doniesień wynika, że Google wycofuje usługę nastawioną na gry wideo, a koncentrować się chce na technologii streamingu.

Business Insider twierdzi, że gigant technologiczny zamierza zmienić zasady działania Google Stadia po trzech latach. Według źródeł redakcji, kierownictwo skoncentruje się na współpracy ze stronami trzecimi w celu zabezpieczenia jakości technologii przesyłania strumieniowego. Dzięki tym umowom inne firmy będą korzystać z technologii używanej w Google Stadia - będzie się ona zwać Google Stream.

Znawcy branżowi wymienili dwie firmy zajmujące się grami, biorące udział w takich rozmowach. Pierwszą był Capcom z serią Resident Evil, a drugą Bungie z Destiny. Według nich proponowana umowa dawałaby Bungie władzę nad treścią i frontendem, podczas gdy Google Stream zasilałoby backend oraz gwarantowało jakość rozgrywek sieciowych.

Doniesienia Business Insidera to jedno, a ogłoszenia samego Google to drugie. Firma wprowadziła do oferty kolejne 50 tytułów z najwyższej półki. Więc gdzie leży prawda? Pewnie gdzieś pośrodku. Czas pokaże.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   14:09, 08.02.2022
A miało być tak pięknie Niewinny Google Stadia okazało się dość kosztowną klapą, więc chcą jakoś jeszcze wykorzystać tą technologię.