Xbox może uruchomić sklep z grami mobilnymi w 2024

Sklep z grami mobilnymi może zostać uruchomiony przez Xboksa w 2024.

@ 20.03.2023, 13:01
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Xbox może uruchomić sklep z grami mobilnymi w 2024

Szef działu gier Microsoftu zasugerował, że planowany przez firmę sklep z grami mobilnymi może być gotowy już w przyszłym roku.

W rozmowie z Financial Times Phil Spencer powtórzył plany uruchomienia sklepu z aplikacjami marki Xbox na urządzenia z systemem iOS i Android oraz wyjaśnił, że Microsoft już przygotowuje się na datę, w której będzie to prawnie możliwe.

W wywiadzie Spencer powołał się na ustawę o rynkach cyfrowych, nowy akt prawny, który zmusi Apple i Google do umożliwienia użytkownikom dostępu do ich aplikacji nie tylko z App Store i Google Play Store.

Ustawa o rynkach cyfrowych została podpisana przez Parlament Europejski we wrześniu 2022 roku i zacznie obowiązywać 2 maja 2023 roku. Ustawodawca wskaże wówczas cyfrowe podmioty (tak zwanych gatekeepers), które są oskarżane o wykorzystywanie swojej władzy w celu uniemożliwienia innym firmom udziału w sprzedaży cyfrowej.

Po zidentyfikowaniu tych podmiotów będą one musiały zacząć stosować się do ustawy do 6 marca 2024 r. W przypadku Apple i Google będzie to obejmowało zezwolenie na instalowanie innych sklepów z aplikacjami na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Teoretycznie więc, zakładając, że ustawa nie zostanie zaskarżona, to 6 marca 2024 to moment, od kiedy Microsoft mógłby dodać do Xbox Games Store kategorię urządzeń mobilnych.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?