Microsoft zamierza honorować umowy pomiędzy Sony oraz Activision; chodzi m.in. o Call of Duty

Wygląda na to, że przynajmniej jedna odsłona serii Call of Duty dostępna będzie dla posiadaczy PlayStation. Nie sposób powiedzieć jak będzie wyglądać sytuacja z kolejnymi.

@ 21.01.2022, 10:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Microsoft zamierza honorować umowy pomiędzy Sony oraz Activision; chodzi m.in. o Call of Duty

Pisaliśmy wczoraj o tym, jak szefostwo Sony skomentowało przejęcie firmy Activision przez Microsoft. Dziś mamy komentarz Phila Spencera, szefa Xboksa, który potwierdził, że Microsoft zamierza uhonorować wszystkie umowy pomiędzy Activision oraz Sony, a ponadto planuje zostawić cykl Call of Duty na PlayStation.

Phil Spencer opublikował na Twitterze wpis, w którym czytamy, że dzwonił niedawno do szefostwa Sony, a z "porządnych rozmów" wynika to, że wszyscy są zainteresowani dalszą współpracą. Sony, jak stwierdził Spencer, "jest ważną częścią naszej branży", a Microsoft "ceni relacje", jakie łączą go z Japończykami.

Oczywiście nie sposób określić na podstawie wypowiedzi Spencera, o jakich grach mówi. Można bowiem na spokojnie założyć, że darmowe Call of Duty: Warzone na pewno będzie dostępne na PlayStation, ale jeśli chodzi o kolejne główne części popularnego cyklu, sytuacja nie jest już tak klarowna. Osobiście zakładam, że większość gier Activision Blizzard zniknie z platformy Japończyków.

Na koniec przypomnę jeszcze, że umowa zakupu Activision Blizzard nie została jeszcze sfinalizowana. Nastąpi to dopiero w 2023 roku, a do tej pory wiele może się jeszcze zmienić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?