IO Interactive przygotowuje dla Xboksa fantasy (MMO)cRPG o nazwie Project Dragon - plotki

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że twórcy marki Hitman, studio IO Interactive, zawiązali z Microsoftem umowę na mocy której stworzą i wydadzą pod auspicjami Xbox Game Studios swoją nową grę o kodowej nazwie Project Dragon. Jest to najprawdopodobniej MMORPG w klimacie fantasy.

@ 30.04.2021, 18:19
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, xbox x/s

IO Interactive przygotowuje dla Xboksa fantasy (MMO)cRPG o nazwie Project Dragon - plotki

Najwyraźniej firma Microsoft, a konkretniej jej dywizja Xboksa, ma kolejnego asa w rękawie - ostatnie doniesienia mówią o współpracy z IO Interactive nad nową grą osadzona w klimacie fantasy o roboczej nazwie Project Dragon! Produkcja jest na bardzo wczesnym etapie projektowania, jednak ma zostać wydana pod auspicjami Xbox Game Studios, zatem szykowana jest najwyraźniej jako tytuł ekskluzywny.

Dzisiaj na stronach WindowsCentral i Eurogamer (a także na Twitterze użytkownika Klobrille) pojawiły się wiadomości sugerujące o tym, że IO Interactive ma w zanadrzu zupełnie nowe uniwersum i pracuje nad enigmatycznym Project Dragon. Za grą ma stać założone niedawno studio w Barcelonie, która - jak powiedział dyrektor generalny IO Interactive Hakim Abrak w wywiadzie udzielonemu redakcji GameIndustry.biz - "(...) jest troszeczkę inna".

Źródła mówiące o tym projekcie wspominają, że ma być to MMORPG (albo przynajmniej coś związanego z rozgrywką wieloosobową), najprawdopodobniej osadzone w klimacie fantasy. Sugeruje to "smok" w nazwie: słowo to pojawiło się również w niedawno opublikowanym ogłoszeniu o pracę.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?