Halo Infinite z dużymi usprawnieniami na PC; gra wesprze cross-play i cross-progression

Na stronie Xbox Wire pojawił się obszerny wpis Matta Booty'ego, szefa Xbox Game Studios, w którym pojawiło się sporo ciekawych informacji na temat Halo Infinite. Wśród nich znalazło się ogłoszenie opcji wspieranych przez komputerową edycję gry. Oprócz tego zapowiedziano, że gra wesprze takie opcje jak cross-play i cross-progression.

@ 30.04.2021, 19:13
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, xbox one, xbox x/s

Halo Infinite z dużymi usprawnieniami na PC; gra wesprze cross-play i cross-progression

Jakiś czas temu na stronie Xbox Wire pojawił się obszerny wpis Matta Booty'ego, szefa studiów zrzeszonych pod egidą Xbox Game Studios, w którym nakreślił on plany dotyczące rozwoju gier Microsoftu na komputerach osobistych. Wśród poruszonych produkcji znalazło się oczywiście zmierzające w tym roku Halo Infinite, które ma dostać na PC-tach dużo ulepszeń względem konsolowego odpowiednika!

Halo Infinite po obsuwie spowodowanej niezadowalającą oprawą wizualną z zeszło- zamieniło się w tegoroczną premierę, zaplanowaną najprawdopodobniej na jesień. Na Xbox Wire mogliśmy ostatnio poczytać całkiem sporo na temat nadchodzącej szóstej części popularnego cyklu FPS-ów. Deweloperzy przede wszystkim nie pozostawią komputerowej wersji samej sobie: zapowiedziano szerokie możliwości konfiguracji, od zmieniania pola widzenia (FOV), przez udostępnienie mnóstwa suwaków poprawiających grafikę, minimalny i maksymalny framerate, liczne opcje pozwalające bawić się osobom z niepełnosprawnościami, kończąc na wsparciu (bardzo)ultraszerokich monitorów 32:9. Pojawiły się nawet zrzuty ekranu prezentujące w akcji grę odpaloną na takim ekranie.

Wśród funkcjonalności Halo Infinite wspomniano także o zaimplementowaniu dwóch istotnych opcji: cross-play i cross-progression. Pierwszy "ficzer" pozwoli wspólnie bawić się posiadaczom edycji na PC-ty i Xboksy (One oraz Series X|S). Druga z kolei zaoferuje płynne przenoszenie odblokowanych przedmiotów, statystyk, ustawień itd. między poszczególnymi platformami. Jeśli zaczniemy bawić się na Xboksie One, a po jakimś czasie przeniesiemy się na komputery, wszystko zostanie tam automatycznie zaimportowane.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?