Sony rozważa wprowadzenie do gier podpowiedzi od graczy?

Byłyby one oczywiście przygotowywane przez społeczność.

@ 14.01.2021, 08:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Sony rozważa wprowadzenie do gier podpowiedzi od graczy?

Sony ma wiele pomysłów na temat tego, jak rozwijać oprogramowanie konsoli PlayStation 5. Jak się okazuje, jednym z nich jest specjalny system podpowiedzi od graczy i dla graczy. Wszelkie wskazówki miałyby być w nim przygotowywane przez samą społeczność, bez ingerencji deweloperów.

Scrubwiki zauważyło ciekawy dokument patentowy, związany właśnie ze wspomnianą funkcjonalnością. Twórcy patentu podpowiedzi określili mianem tagów. Takie tagi "wprowadzają dodatkowy wymiar uczestnictwa społeczności w grach dla jednego i wielu graczy", czytamy w dokumencie.

"Za sprawą tego typu tagów gracze są zachęcani do komunikowania się za sprawą filtrowanego tekstu oraz obrazków, jak również klipów audio, które inni gracze, włączając w to najwyżej ocenianych graczy, wygenerowali i umieścili w określonych miejscach lub w ramach określonych wydarzeń w grze".

Patenty to oczywiście nie są gotowe rozwiązania, a jedynie swoiste pomysły, które mogą, ale nie muszą, się zmaterializować. Nie sposób powiedzieć czy Sony skorzysta z opisywanych tutaj tagów, ale z ich deskrypcji wynika, że przypominałyby one wiadomości, jakie dostępne są np. w cyklu Dark Souls.

Sytuację będziemy oczywiście bacznie obserwować, a jak tylko pojawi się coś nowego w temacie, nie omieszkamy Was powiadomić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?