Electronic Arts nadal będzie pracowało nad grami z cyklu Star Wars

Lucasfilm Games bardzo zadowolone jest ze współpracy ze spółką.

@ 14.01.2021, 09:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps5, xbox x/s

Electronic Arts nadal będzie pracowało nad grami z cyklu Star Wars

Pisaliśmy ostatnio o tym, że Lucasfilm Games - specjalny oddział poświęcony grom nawiązującym do uniwersów wykreowanych przez Lucasfilm - opracowuje nową grę z Indianą Jonesem, a także projekt w otwartym świecie, związany z cyklem Gwiezdne Wojny. Pierwszy z wymienionych tytułów przygotowywany jest przez Bethesdę, a za drugim stoi Ubisoft. Nie oznacza to jednak, że Electronic Arts nie będzie już współpracował z Lucasfilm Games, wręcz przeciwnie.

"Jesteśmy dumni z gier, jakie opracowaliśmy z EA", powiedział wiceprezydent Lucasfilm Games, Douglas Reilly. "Będziemy z nimi nadal współpracować, a nasze relacje nigdy nie były mocniejsze".

"Choć nie mamy wielu detali obecnie, przygotowujemy kilka różnych projektów z utalentowanymi ekipami ze składu Electronic Arts".

Lucasfilm Games nadal będzie oczywiście pełniło rolę konsultanta, dbając o to, aby wszystko łączyło się ze sobą, tworząc większą sagę, i było autentyczne.

"Staramy się im pomóc wykorzystać ich pasję oraz doświadczenie, a także pomysły, doradzając dookoła marek, mamy możliwość łączenia się z innymi oddziałami Lucasfilm oraz The Walt Disney Company, aby było to lepiej widoczne. Dzięki temu wszystko będzie lepsze niż można sobie to wyobrazić".

"Chcemy odkryć opowieści, które zawsze chcieli przekazać i sprawić, aby rezonowały wśród naszych fanów oraz w całej galaktyce Star Wars".

"Myślę, że to dopiero początek tego, co uważam, że będzie ekscytującym rokiem dla Lucasfilm Games".

Co ciekawe, Reilly poruszył nie tylko kwestię Gwiezdnych Wojen, ale również Indiany Jonesa, o którym gra powstaje w firmie Bethesda, a konkretniej w studiu MachineGames, odpowiedzialnym za cykl Wolfenstein.

"Chciałem zrobić grę o Indianie Jonesie od dawna, ale nie mieliśmy nigdy odpowiedniego partnera oraz pomysłu, aby to wdrożyć. Mamy niesamowite szczęście mogąc współpracować z Toddem Howardem, producentem wykonawczym nadchodzącej gry, która będzie opracowana przez MachineGames oraz ekipę z Bethesdy".

"On ma unikatową wizję oraz niezwykłą pasją do Indiany Jonesa i przygotował dla nas opowieść oraz koncepcję, która jest tak niesamowita, że nie mogę się doczekać zdradzenia Wam większej ilości szczegółów. Uwielbiam Gwiezdne Wojny, uwielbiam robić gry z Gwiezdnych Wojen, ale długo nie zrobiliśmy gry z Indym. Jesteśmy nią bardzo podekscytowani".


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?