Gogle PSVR 2 skorzystają z haptyki oraz sprzężenia zwrotnego

Będzie w nich też sporo różnej maści czujników.

@ 26.11.2020, 14:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
sprzęt, ps4, ps5

Gogle PSVR 2 skorzystają z haptyki oraz sprzężenia zwrotnego

PlayStation VR to popularne gogle wirtualnej rzeczywistości i choć nie udało im się przebić do mainstreamu, Sony ma nadzieję, że sytuacja będzie lepsza w przypadku drugiej ich wersji. Dlatego korporacja ciągle rozwija projekt gadżetu, wprowadzając do niego nowe rozwiązania.

Na temat PlayStation VR 2 nie wiemy w tym momencie praktycznie nic, przynajmniej jeśli chodzi o potwierdzone doniesienia. Mimo to w sieci regularnie pojawiają się plotki, a źródłem najnowszych jest patent, który złożony został przez Sony w odpowiedniej instytucji.

Z patentu, o którym mowa, dowiadujemy się, że PSVR2 może dysponować całkiem sporą gamę zupełnie nowych czujników. W goglach zamontowany ma być m.in. czujnik ciśnienia, ruchu, a także naprężenia. Wszystkie one pozwolą nam odpowiednio ułożyć gogle na głowie, a poinformują nas o tym specjalne LEDy.

W tym samym dokumencie czytamy, że PSVR2 będzie korzystać z haptyki oraz sprzężenia zwrotnego. W goglach wbudowane będą też głośniki, które mają przekazywać nam dodatkowe informacje z gier, uzupełniając to, co dociera ze słuchawek.

Jako że to tylko patent, warto wszelkie detale przyjmować z pewną dozą sceptycyzmu. Jak tylko pojawią się oficjalne doniesienia, nie omieszkamy ich Wam przekazać. Więcej na temat PlayStation VR znajdziecie w naszej wiki.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   14:56, 26.11.2020
Dzięki za info ! PSVR 2 zapowiada się na świetne urządzenie dla fanow technologii VR :]