Nowe Metro powstaje, będzie dedykowane PC, PS5 oraz Xboksowi Series X/S

Wykorzysta moc drzemiącą w nowych platformach i zaserwuje nam m.in. ray-tracing.

@ 26.11.2020, 15:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Nowe Metro powstaje, będzie dedykowane PC, PS5 oraz Xboksowi Series X/S

Pisaliśmy przed momentem o tym, że Metro Exodus w przyszłym roku zadebiutuje na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, nie tylko nad tym pracuje ekipa studia 4A Games. Przygotowuje ona bowiem całkiem nową odsłonę popularnego cyklu.

Kolejne Metro powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach next-genowych. Będzie ono wykorzystywać całkiem nowy silnik graficzny, który wykorzysta moc drzemiącą w platformach docelowych, nowoczesne nośniki do przechowywania danych, jak również zaawansowane techniki generowania obrazu, np. ray-tracing.

Konkretów na razie nie mamy, albowiem produkcja powstaje od niedawna, ale twórcy zapewniają nas, że przygotują "świetną opowieść dedykowaną jednemu graczowi". Nie mogą się oczywiście doczekać momentu, aż ujawnią coś więcej, w tym także szczegóły na temat trybu dedykowanego wielu graczom.

"Jako małe studio nie byliśmy w stanie znaleźć usprawiedliwienia dla tych ambicji, a nasze pomysły nigdy nie wykraczały poza fazę prototypu. Dzięki doświadczeniu Saber Interactive w tworzeniu gier sieciowych, teraz aktywnie rozważamy pomysły na multiplayer, które zaoferują graczom nowe sposoby doświadczania świata Metro".

Twórcy jednocześnie podkreślili, że multiplayer nie jest przygotowywany po to, by wpisać się w obecne trendy. Ma to być doświadczenie, które ma sens i działa w uniwersum Metro. Ekipa z 4A Games wciąż rozważa różne koncepcje i nie jest jeszcze gotowa o niczym konkretnym powiedzieć.

Czekamy oczywiście na więcej szczegółów, a jak tylko się pojawią, nie omieszkamy ich Wam przekazać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosRonaldo_   @   16:11, 26.11.2020
Cieszę się, że będzie nowe Metro, bo Exodus bardzo mi się podobało i co jakiś czas do niego wracam, ale jakoś nie umiem sobie wyobrazić multiplayera w grze Metro.
1 kudosGuilder   @   16:41, 26.11.2020
Ważne, żeby Głuchowski przy tym był. Wówczas będzie można być spokojnym.
1 kudosdabi132   @   19:03, 26.11.2020
Ja nie widzę sensu multiplayera w Metro. Chyba że zrobią coś na kształt tego co mamy w Escape from Tarkov.