Marvel's Avengers wciąż się nie zwróciło

Square Enix nie było w stanie odzyskać zainwestowanych pieniędzy.

@ 26.11.2020, 13:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Marvel's Avengers wciąż się nie zwróciło

Marvel's Avengers to bardzo dobra gra, ale dość szybko zaczęli odchodzić od niej gracze, narzekając na brak zawartości. W rezultacie nie sprzedało się ono niestety najlepiej, a wydawca, firma Square Enix, wciąż nie odrobił zainwestowanych pieniędzy. Potwierdził to prezydent spółki, Yosuke Matsuda.

Mimo że Square Enix, jako całość, radzi sobie dobrze - takie wnioski można wysnuć z ostatniego raportu finansowego - oddział odpowiedzialny za gry HD zanotował stratę operacyjną na poziomie 67 milionów dolarów. Jest to oczywiście wynikiem słabszej, niż zakładano, sprzedaży Marvel's Avengers.

"Sprzedaż Marvel's Avengers była niższa, niż oczekiwaliśmy, a w rezultacie nie byliśmy w stanie w pełni skompensować amortyzacji opracowania gry", powiedział Matsuda.

"Przed premierą przeprowadziliśmy szeroko zakrojone przygotowania, ale prawdą jest, że były aspekty, w których niedomagaliśmy. Mamy zamiar wykorzystać nauki z tego doświadczenia w opracowywaniu kolejnych gier".

Jak jednak wspomniałem, tragedii finansowej w Square Enix nie ma. Korporacja zanotowała zyski m.in. za sprawą Final Fantasy 7 Remake, a Marvel's Avengers wciąż ma jeszcze szansę na przyciągnięcie do siebie graczy. Wystarczy wspomnieć o tym, jak świetnie udało się odwrócić los Final Fantasy XIV, które przecież zadebiutowało w makabrycznym stanie.

Marvel's Avengers dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One, a w przyszłym roku trafi do posiadaczy konsol next-genowych. Jeśli rozważacie zakup, zerknijcie na naszą recenzję.


Sprawdź także:
Marvel's Avengers

Marvel's Avengers

Premiera: 04 września 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Marvel's Avengers to przygodowa gra akcji z superbohaterami z uniwersum Avengers w roli głównej. Za projekt odpowiada studio Crystal Dynamics, które słynie z rebootu seri...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   17:17, 26.11.2020
Może też problem leży w samej marce? O tyle o ile film może się podobać o tyle gra już niekoniecznie. Osobiście do dziś nie widzę nic ciekawego w filmach Avengers, a jedyny jaki widziałem i to nie w całości to pierwszy film z serii Dumny
0 kudosguy_fawkes   @   17:32, 26.11.2020

Fan MCU/komiksów nie musi automatycznie oznaczać fana gier. Poza tym sam oczekiwałbym mocnej, dobrej kampanii - tymczasem ten element ponoć nie błyszczy, czuć że to gaas, postaci na siłę zbalansowano, a ulepszeń nie widać, bo aspekt kosmetyczny ma dodatkowo zarabiać. Gdybym miał to kupić w okresie premierowym, to tylko dla możliwości poczucia się jak Iron Man, Hulk czy Thor w osobnych mini-scenariuszach, bez nudnego grindu i wmawiania, że Czarna Wdowa ma prawie taki sam potencjał bojowy, co poirytowany dr Banner. Aż strach pomyśleć, na ile by wyliczono straty, gdyby postaci miały wizerunki i głosy kinowych aktorów...