Podsumowano sprzedaż wszystkich konsol na rynku, PlayStation 2 niepodzielnie rządzi

PlayStation jest najlepiej sprzedającym się systemem do gier w historii.

@ 25.05.2020, 19:32
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps, ps2, ps3, psp, xbox, xbox 360, gc, wii, gba, psv, ds, ds3, wiiu, switch, xbox one

Podsumowano sprzedaż wszystkich konsol na rynku, PlayStation 2 niepodzielnie rządzi

Jest rok 2020, a gry wideo wielkim biznesem i kluczową gałęzią popkultury. Zastanawialiście się kiedyś ile konsol w historii zostało sprzedanych na całym świecie? Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez LearnBonds, mówimy o liczbie 1.56 miliarda sztuk.

Jak widać na poniższym wykresie, Sony i ich PlayStation 2 jest wyraźnie na czele stawki. Platforma sprzedała się w liczbie około 157,68 mln sztuk. Nintendo jest tuż za z konsolą Nintendo DS, która sprzedała się w nakładzie około 154,9 miliona sztuk. Trzeci jest GameBoy z wynikiem 118,69 miliona sztuk.

PlayStation 4 rośnie w siłę i kręci się już blisko poziomu trzech najlepszych sprzętów, z wynikiem 109,86 mln jednostek na całym świecie. Jednak PlayStation 5 zostanie udostępnione jeszcze w tym roku, więc pozostaje kwestia tego, na ile wydanie konsoli nowej generacji spowolni sprzedaż PS4, a może konsola obecnej generacji będzie nadal dobrze się rozchodzić.

Mimo że Xbox One jest dość popularną konsolą Microsoftu, zwłaszcza gdy coraz więcej osób korzysta z oferty Xbox Game Pass, sprzęt znajduje się dość nisko na liście, z wynikiem 47,35 miliona sprzedanych jednostek. To mniej niż Xbox 360, który może pochwalić się wynikiem 85,8 miliona sztuk.

Jak myślicie, co przyniesie przyszłość? Czy PlayStation 2 już zawsze będzie najlepiej sprzedającą się konsolą w historii?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?