Yakuza: Like a Dragon pobiło rekord sprzedażowy cyklu

Jak mówi Sega, Yakuza: Like a Dragon osiągnęło najwyższą cyfrową sprzedaż w historii serii, co jest kolejnym osiągnięciem kultowego cyklu.

@ 25.03.2020, 16:45
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

Yakuza: Like a Dragon pobiło rekord sprzedażowy cyklu

Producent serii Yakuza, Toshihiro Nagoshi, opowiedział o sukcesie Yakuza: Like a Dragon i ogłosił, że najnowszy projekt z tego cyklu osiągnął najwyższą cyfrową sprzedaż w historii.

Yakuza 7: Like a Dragon, czyli następca Yakuza 6: The Song of Life, sprzedało się w liczbie 400 000 egzemplarzy - zarówno jeśli chodzi o klasyczną, jak i elektroniczną dystrybucję - w Japonii oraz w Azji. W grze system "bitwy RPG na żywo" pozwala graczom korzystać z wezwań i ataków drużynowych, które wpływają na otoczenie wokół postaci.

"Walka jest ciągle w toku", powiedział główny producent Masayoshi Yokoyama. "Z wyjątkiem niektórych bossów, gdy spotkasz wroga, bitwa rozpocznie się od miejsca, w którym stoisz".

Ponadto, odpowiadając na pytanie fanów, Nagoshi powiedział, że jest zaskoczony miłością do Goro Majima. Osobowość antagonisty jest dziwna i zła, a myślał, że gracze nie będą bardziej zainteresowani jego rolą. Studio Ryu Ga Gotoku nigdy nie dążyło do tego, aby postać stała się popularna, więc przyjęcie przez fanów jest dla nich raczej zabawne i przyjemne. Nagoshi dodał, że nie ma sensu próbować stworzyć sympatycznej postaci, ponieważ często prowadzi to do odwrotnego efektu.

Yakuza: Like a Dragon jest już dostępne na PlayStation 4 w Japonii, a na całym świecie pojawi się później w 2020 roku.


Sprawdź także:
Yakuza: Like a Dragon

Yakuza: Like a Dragon

Premiera: 2020
PC, PS4, XBOX ONE, XBOX X

Yakuza: Like a Dragon to najnowsza odsłona uznanej serii traktującej o życiu japońskiego gangstera. Za projekt odpowiada japońskie Ryu Ga Gotoku Studio.W Yakuza: Like a D...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:03, 26.03.2020
Jak widać zmiana prowadzenia walk z bijatyki na turowe jRPG nie wyszła źle Uśmiech Czekam na ogłoszenie dokładnej daty premiery na świecie. Co do Goro, to był on bez wątpienia jedną z ciekawszych postaci całej serii. Poza tym w Zero świetnie ukazano jego przemianę z byłego mafioza próbującego wrócić do Yakuzy w znanego z późniejszych odsłon psychopatę rywalizującego z Kiryu co dodatkowo powiększyło grupę jego fanów.