Seria Yakuza rozeszła się w nakładzie ponad 14 milionów egzemplarzy

Gry z serii Yakuza rozeszły się już w liczbie 14 milionów egzemplarzy na całym świecie.

@ 02.12.2020, 09:52
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps, ps3, ps4, xbox one, xbox x/s

Seria Yakuza rozeszła się w nakładzie ponad 14 milionów egzemplarzy

Seria Yakuza ma długą i bogatą historię od czasu wydania pierwszej gry w 2005 roku, co zapoczątkowało odnoszącą sukcesy markę. Seria zyskała dużą popularność wśród nowych graczy w ciągu ostatnich kilku lat i do tej pory stale rośnie w kierunku imponujących wyników sprzedaży i zainteresowania na całym świecie.

W wyniku zainteresowania na zachodzie i wydań dla PC, seria Yakuza osiągnęła nowy rekord sprzedażowy w 2020 roku. W ramach swojego rocznego raportu dotyczącego sprzedaży gier firma SEGA ujawniła, że cykl Yakuza rozszedł się już w nakładzie przekraczającym 14 milionów egzemplarzy. Wcześni spółka odnotowała 11 milionów sprzedaży w 2018 roku i 12 milionów w 2019, a najnowszy skok prawdopodobnie związany był z wydaniem Yakuza: Like a Dragon.

Podsumowując, SEGA odnotowuje pozytywne wyniki sprzedaży serii i zauważa, że Yakuza cieszy się coraz większą popularnością poza Japonią. W swoim raporcie wydawca podkreśla, że skok zainteresowania jest prawdopodobnie spowodowany wzrostem rozpoznawalności japońskiej kultury na całym świecie.

Najnowsza odsłona sagi, Yakuza: Like a Dragon, jest już dostępna na Xbox Series X/S, PS4, Xboksie One i PC, a na PS5 pojawi się 2 marca 2021 roku.


Sprawdź także:
Yakuza: Like a Dragon

Yakuza: Like a Dragon

Premiera: 10 listopada 2020
PC, PS4, XBOX ONE, XBOX X/S, PS5

Yakuza: Like a Dragon to najnowsza odsłona uznanej serii traktującej o życiu japońskiego gangstera. Za projekt odpowiada japońskie Ryu Ga Gotoku Studio.W Yakuza: Like a D...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:17, 02.12.2020
Szczerze mówiąc myślałem, że seria radzi sobie zdecydowanie lepiej biorąc pod uwagę ile lat jest obecna na rynku i ile części już wyszło.
0 kudosmrPack   @   16:02, 02.12.2020
Cytat: MicMus123456789
Szczerze mówiąc myślałem, że seria radzi sobie zdecydowanie lepiej biorąc pod uwagę ile lat jest obecna na rynku i ile części już wyszło.
Została bardzo dobrze przyjęta w Japonii, ale na zachodzie dopiero od wydania Yakuza 0 seria zaczęła zdobywać popularność. Powody? Po pierwsze: bardzo specyficzny japoński klimat. Po drugie: jedynka na PS2 miała angielski dubbing, który nie był zbyt wysokich lotów choć w obsadzie były takie nazwiska jak Michael Madsen czy Mark Hamill. Po trzecie: premiery były bardzo oddalone w czasie i nim gra trafiła na zachód mijało sporo czasu. Po czwarte: wydanie spin-offu Dead Souls było klapą co skutkowało tym, że piąta pełnoprawna część ukazała się wyłącznie cyfrowo po chyba dwóch latach od pojawienia się w KKW. Tak jak wspomniałem dopiero część Zero (jak dla mnie pod względem fabularnym istny majstersztyk i moja ulubiona odsłona), potem Kiwami (remake jedynki) zaistniały w świadomości graczy na świecie. Sega poszła za ciosem i wydała później na PS4 kolejne nowe oraz odświeżone starsze odsłony. Decyzja o debiucie na PC też się przysłużyła.