Xbox serii X będzie szybszy o 30% od PlayStation 5?

Na to wskazują najnowsze plotki krążące w sieci.

@ 02.01.2020, 18:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

Xbox serii X będzie szybszy o 30% od PlayStation 5?

Premiera konsol następnej generacji coraz bliżej, a mimo to wiele kwestii z nimi związanych pozostaje niejasnych. Jedna z nich to specyfikacja techniczna obu urządzeń. Wciąż brakuje konkretów, a karmieni jesteśmy przeciekami i plotkami.

Najnowsze doniesienia dotarły do nas za sprawą portalu Github, na którym napisał członek ekipy testerów firmy AMD. Opublikował on na wspomnianej stronie testy GPU (już usunięte), które najprawdopodobniej będzie napędzało PlayStation 5 oraz Xboksa serii X. We wpisie, o którym mowa, widniały rezultaty testu przeprowadzonego za sprawą aplikacji 3DMark.

Z wycieku wynika, że układ opracowany na potrzeby PlayStation 5 - kodowo zwany Oberon - korzysta z 36 jednostek obliczeniowych, a działa z częstotliwością 2 GHz. Dzięki temu uzyskano moc obliczeniową na poziomie 9,2 teraflopów. AMD układ ten nazywa "Navi 10 Lite".

Mocniejsze GPU zastosowano w przypadku Xboksa z serii X. Układ dedykowany sprzętowi Microsoftu nazwano kodowo Arden i będzie on dysponował 56 jednostkami obliczeniowymi. Jako że całość ma śmigać z częstotliwością 1,7 GHz otrzymamy moc obliczeniową równą 12 teraflopom.

Niczego niestety nie potwierdzono oficjalnie, co znaczy, że wypada się nam uzbroić w cierpliwość i wyczekiwać konkretów. Możecie być pewni, że jak tylko takowe pozyskamy, nie omieszkamy się nimi z Wami podzielić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?