Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steam cieszy się ogromną popularnością

Nowa cena oraz premiera serialu Wiedźmin zrobiły swoje.

@ 02.01.2020, 18:53
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steam cieszy się ogromną popularnością

Przed momentem pisaliśmy o tym, że Andrzej Sapkowski doszedł do porozumienia z firmą CD Projekt RED, dzięki czemu polskie studio nadal będzie mogło robić gry w uniwersum Wiedźmina, a pan Sapkowski nie będzie już niezadowolony z umowy, jaką podpisał przed laty. Teraz o kolejnym sukcesie Polaków.

Serial Wiedźmin, opublikowany na platformie Netflix, poróżnił widownię, ale połączył graczy. Jak się okazuje, szturmem ruszyli oni do wirtualnego świata Geralta z Rivii, pobijając wszelkie dotychczasowe rekordy poczynione przez Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Niedługo po premierze serialu, a konkretniej 22 grudnia, aż 48 tysięcy graczy jednocześnie zagrywało się w trzeciego Wiedźmina. Co ważne, na tym się nie skończyło. W kolejnych dniach grze udało się poprawić ten wynik i dobić do 102 tysięcy jednocześnie grających.

Wpływ na taki stan rzeczy miały najpewniej dwie sprawy. Pierwsza to premiera serialu Wiedźmin. Druga to natomiast wyprzedaż, jaką zorganizowano na Steam. W czasie przerwy świątecznej Dziki Gon dało się nabyć za około 40 zł - mowa tu o zestawie, w którego skład wchodziły także dodatki.

Przyczyniliście się do wspomnianego rezultatu? Dajcie znać w komentarzach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?