Andrzej Sapkowski doszedł do porozumienia z CD Projekt RED

Oznacza to, że Wiedźmin 4 jest raczej kwestią czasu.

@ 02.01.2020, 17:52
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox 360, inne, ps4, xbox one

Andrzej Sapkowski doszedł do porozumienia z CD Projekt RED

Andrzej Sapkowski, autor cyklu książek o Wiedźminie, doszedł do porozumienia ze studiem CD Projekt RED, które na podstawie dzieł literackich przygotowało wyśmienitą grową trylogię o przygodach Geralta z Rivii. Oznacza to, że w przyszłości na pewno dostaniemy kolejne gry.

Od jakiegoś czasu wiadomo było, że Andrzej Sapkowski nie jest zadowolony z tego, że CD Projekt RED zarobiło na licencji Wiedźmina miliony, a on za sprzedanie owej licencji zgarnął jedynie skromną sumkę, prawdopodobnie kilkudziesięciu tysięcy złotych (mówi się o 35 tysiącach).

Autor książkowego cyklu postanowił w związku z powyższym upomnieć się o tantiemy, żądając od polskiego studia sumy 16 milionów dolarów. CD Projekt RED takowej nie chciało zapłacić, ale pozostawiło furtkę do potencjalnej negocjacji. Furtkę, którą wreszcie udało się zamknąć.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, szefostwo CDPR doszło z Andrzejem Sapkowskim do porozumienia i choć nie wiemy jaka suma zadowoliła literata, nowa umowa odpowiada obu stronom. Autor Wiedźmina dostanie pieniążki, a CD Projekt RED zachowało prawa do tworzenia gier wideo, graficznych noweli, gier planszowych oraz innych produktów związanych z serią Wiedźmin.

Wiedźmin 4 to zatem kwestia czasu, czyż nie?


Sprawdź także:
Wiedźmin

Wiedźmin

Premiera: 25 października 2007
PC

Wiedźmin to pierwsze, naprawdę rozbudowane RPG zbudowane w całości w Kraju nad Wisłą. Produkcja oferuje nie tylko wciągający wątek fabularny, ale także świetną mechanikę ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   20:48, 02.01.2020
Cytat: bigboy177
Wiedźmin 4 to zatem kwestia czasu, czyż nie?


Całkiem możliwe. Ciekawe jak by wyglądała 4 część. Bo historia Geralta jest jakby zamknięta.