PlayStation obchodzi 25 lat obecności na rynku

PlayStation obchodzi swoje dwudziestopięciolecie. Konsola trafiła na rynek ponad dwie dekady temu i do tej pory odmienia jego oblicze.

@ 03.12.2019, 17:51
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps2, ps3, psp, psv, ps4

PlayStation obchodzi 25 lat obecności na rynku

Dokładnie 3 grudnia 1994 roku, czyli 25 lat temu, światło dzienne ujrzało pierwsze PlayStation w Japonii. Począwszy od skromnego początku Sony, Ken Kutaragi wraz z zespołem postanowił ulepszyć gry wideo, jako formę rozrywki, z której każdy może się cieszyć, i stworzyć platformę dla twórców gier, by wyrazić mogli swoją kreatywność.

Pierwszego dnia PlayStation sprzedało 100 000 sztuk w Japonii i stało się pierwszą konsolą domową, która przekroczyła 100 milionów sztuk sprzedanych na całym świecie.

"PlayStation oferuje doświadczenia wykraczające poza to, co ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić z konsolą domową", możemy przeczytać w oficjalnym liście do fanów. Od samego początku otwierano się na programistów, zapewniając im narzędzia i technologię do tworzenia pięknych, ekspansywnych światów i eksperymentowania z nowymi pomysłami. Takie podejście doprowadziło do różnorodności gier, z których znane jest PlayStation. Konsola przełamała stereotyp sprzętu do grania w niezobowiązujące, kolorowe gry wideo, a dała coś bardziej dojrzałego, dorosłego i filmowego.

"W ciągu ostatnich 25 lat PlayStation było liderem w dziedzinie gier i jestem zaszczycony, że jestem częścią zespołu od samego początku. Pomagając założyć firmę w Europie, pamiętam, że musiałem zaczynać od zera przy wielu rzeczach, od zatrudniania pracowników, po zamawianie mebli.

Wtedy koncentrowaliśmy się na obsłudze lokalnych rynków, aby mieć pewność, że gracz w Polsce poczuje się częścią szerszej społeczności PlayStation tak samo, jak ktoś w Wielkiej Brytanii, Japonii lub Stanach Zjednoczonych. Wspierana przez zapalonych fanów z całego świata, nasza działalność znacznie się rozwinęła, a nasza koncentracja na społeczności jest ważniejsza niż kiedykolwiek" - tłumaczy Jim Ryan z Sony.

Jakie są Wasze wspomnienia z pierwszą konsolą PlayStation? Czy mieliście z nią problemy? Jakie były Wasze ulubione gry wideo? Podzielcie się z nami w komentarzach Waszą historią z PlayStation.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:35, 04.12.2019
Ja osobiście z PS1 pamiętam ogromną ilość płyt z wersjami demo gier xD Nie pamiętam skąd je miałem, ale pamiętam, że każda płyty była czarna z białymi napisami i zawierała same demka. Gdzieś w między czasie pojawił się Tekken, Tenchu jakaś gra o czołgach, Crash, Spyro i moje najbardziej ulubione ze wszystkich wtedy Vigilante 8 2nd offense. Z PS2 pamiętam najlepiej granie w GTA3 bez karty pamięci, bo wtedy takowej nie miałem xD