Na potrzeby Cyberpunk 2077 deweloperzy przebudowali streaming danych

Musieli to zrobić, ponieważ Cyberpunk 2077 jest bardziej wielowymiarowy, w porównaniu z Wiedźminem 3.

@ 21.10.2019, 10:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Na potrzeby gry Wiedźmin 3: Dziki Gon studio CD Projekt RED opracowało nowy silnik graficzny, wykorzystujący streaming do wczytywania danych. Dzięki temu udało się wyeliminować wiele ekranów doczytywania informacji i zapewnić płynną zabawę. Technologia streamingu do Cyberpunk 2077 została podrasowana.

Szef krakowskiego oddziału CD Projekt RED, John Mamais, powiedział ostatnio, że inżynierowie studia sporo czasu poświęcili na to, by dopracować silnik graficzny RED Engine i dopasować go do wymagań Cyberpunk 2077. Najwięcej pracy poświęcono streamingowi danych, który musi szybciej przetwarzać wszystkie informacje.

"Musieliśmy przebudować system streamingu ponieważ poruszasz się znacznie szybciej, gdy jesteś w samochodzie. Musieliśmy na nowo to opracować. Jest też streaming pionowy obecnie. Wiedźmin to prawie w pełni gra 2D, świat jest płaski. W przypadku Cyberpunk 2077 wchodzisz do wielkich budynków, więc jest streaming horyzontalny i wertykalny. Musieliśmy przepisać technologię, by to wspierała".

Mamais  wyjaśnił również, że Cyberpunk 2077 wykorzystuje w niektórych przypadkach proceduralne generowanie elementów.

"Biorąc wielkość wszystkiego, musieliśmy przygotować algorytmy proceduralnego generowania. Nie chcesz, aby artyści samodzielnie ustawiali poszczególne rury albo śmieci na ulicy, musieliśmy to wbudować w nasz proces. Stworzyć rzeczy pokroju warstwy śmieci".

Premiera Cyberpunk 2077, jeśli wszystko pójdzie dobrze, nastąpi już 16 kwietnia 2020 roku, a grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.


Sprawdź także:

Cyberpunk 2077

Premiera: 17 września 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Cyberpunk 2077 to produkcja warszawskiego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel cRPG akcji, jednak tym razem świat fantasy za...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?