Szef Take-Two uważa, że kolejna generacja konsol zapewni fotorealizm

Choć jego wypowiedzi na temat PlayStation 5 oraz Xboksa Scarlett warto póki co przyjmować z przymrużeniem oka.

@ 16.08.2019, 11:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

Szef Take-Two uważa, że kolejna generacja konsol zapewni fotorealizm

Kolejna generacja konsol zapowiada się nad wyraz ciekawie. Deweloperzy i wydawcy chwalą ich potencjalne możliwości, a w ostatnim czasie do popierających nadchodzące platformy dołączył Strauss Zelnick, czyli szef Take-Two.

W wywiadzie dla CNBC, Zelnick powiedział, że technologia, jaką otrzymamy w przypadku następnej generacji konsol jest naprawdę imponująca. Dzięki niej znacząco zbliżymy się do fotorealizmu. Oprawa wizualna gier będzie tak zaawansowana, że będzie przypominać tę z prawdziwego życia. Nie wszystkie gry będą mogły z tego jednak skorzystać.

"Nadchodzi nowa generacja konsol, która pozwoli nam robić rzeczy, jakich nie byliśmy w stanie robić do tej pory, to ekscytujące", powiedział Zelnick. "Ale, jak powiedziałem wcześniej, osiągniemy punkt, w którym nie będziesz w stanie odróżnić grafiki komputerowej oraz prawdziwych obrazów".

"Nie oznacza to, że wykorzystamy to we wszystkich naszych grach. Borderlands, dla przykładu, jest animowanym uniwersum i zawsze będzie animowanym uniwersum".

"Ale możliwość wzięcia tytułów pokroju koszykówki i uczynienia ich fotorealistycznymi - choć obecnie też jesteśmy blisko, gdy lekko przymrużysz oczy - jest ekscytująca i daje naszym projektantom całkiem nowe możliwości tworzenia".

Warto jednak pamiętać, że przy okazji każdej generacji konsol pojawiają się tego typu głosy. Przeskok jakościowy pomiędzy PS2, a PS3 był faktycznie znaczący, ale skok między PS3, a PS4 nie był szczególnie rozbrajający. Tym razem możemy mieć do czynienia zarówno z pierwszą, jak i drugą ewentualnością.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   11:33, 16.08.2019
Ehe. Take-Two ostatnio wystarczająco już się wygłupia swoimi działaniami i bez takich tekstów.
0 kudosdabi132   @   12:28, 18.08.2019
Myślę, że fotorealizm to jeszcze za wcześnie. Jeśli będą szli w 4K, to raczej nie dostaniemy fotorealistycznej grafiki.
0 kudosfrycek88   @   16:00, 18.08.2019
No na pewno będą mogły generować znacznie lepszą grafikę przy takich bebechach. To oczywiste. Pytanie tylko czy producenci gier pójdą w tę stronę, czy jednak będą woleli wykorzystać ogromną moc obliczeniową innym celu, np. by zrobić lepsze al większe otwarte mapy, większą szczegółowość, lepszą fizykę. Tego już nie sposób przewidzieć.