Brytyjska Komisja Hazardowa uważa, że skrzynki z przedmiotami prowadzą do hazardu

Wnioski takie wyciągnięto na podstawie badania przeprowadzonego wśród młodzieży.

@ 22.11.2018, 14:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Mimo że na temat skrzynek w grach w ostatnim czasie trochę umilkło, nadal wzbudzają one mnóstwo kontrowersji, a różnej maści organizacje zajmujące się hazardem badają ich wpływ na umysły niepełnoletnich odbiorców wirtualnej rozrywki.

Jak się okazuje, Komisja Hazardowa w Wielkiej Brytanii przygotowała specjalny raport, z którego wynika, że skrzynki z przedmiotami działają jak narkotyk wejściowy, stanowiąc swoisty wstęp do prawdziwego hazardu. Około miliona dzieci w tymże kraju zostało poddanych ich negatywnemu działaniu.

Badanie przeprowadzono na 2865 niepełnoletnich w wieku od 11 do 16 lat. Wynika z niego, że około 39% wszystkich dzieci w Wielkiej Brytanii, będących we wspomnianym przedziale wiekowym, regularnie uprawa hazard. Czy to za sprawą sieci, korzystając z kont rodziców, czy prywatnie z przyjaciółmi.

Niestety na chwilę obecną nie wiadomo czy i w jaki sposób raport wpłynie na gry. Jak na razie różne komisje przygotowują badania, ale żadne wnioski nie przerodziły się w realne zmiany. Wciąż czekamy na jakiekolwiek regulacje, ograniczające wpływ mikrotransakcji, a przede wszystkim skrzynek, na dzieci i młodzież.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   17:25, 22.11.2018
Jeśli problem będzie narastać to i prawo zacznie w końcu być odpowiednio regulowane, a skrzynkowe treści kontrolowane. I trudno też jednoznacznie przyznać rację takim badaniom. W końcu w życiu każdego człowieka jest czasem mnóstwo powodów dla których ktoś robi to czy tamto.
0 kudosguy_fawkes   @   17:56, 22.11.2018
Nie od dziś wiadomo, że wiele reklam jest tworzonych tak, by zaciekawić przede wszystkim dzieci - a te już zadbają o to, by wyciągnąć kasę z rodziców. Lootboksy są tym bardziej niebezpieczne, że ich zawartość jest losowa, więc można się bawić aż do ogołocenia portfela do zera. Jakieś obostrzenia jednak powinny być.
0 kudoskobbold   @   18:06, 22.11.2018
A co ze skrzynkami w grach na telefon?
0 kudosdabi132   @   18:00, 23.11.2018
I dobrze. To jest chore, żeby w grach komputerowych była losowa zawartość po zakupieniu skrzynki. Kupujący powinien być poinformowany o to co kupuję.