Rosjanin może spędzić kilka lat w więzieniu za granie w Pokemon Go w kościele

Dawno nie było newsa o Pokemon Go, więc nadrabiamy zaległości!

@ 01.05.2017, 08:10
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
mob

Okres szału na Pokemon Go niechybnie przeminął, a choć tytuł pewnie wciąż jest ogrywany na całym świecie, to nie ma się co oszukiwać, że jego "pięć minut" już minęło. Trochę szkoda, bo gra dostarczała nam wielu zabawnych lub też zaskakujących newsów. Od znajdywania przez graczy zwłok, poprzez łapanie Pokemonów w Auschwitz czy też sytuacji ze spadkiem z urwiska, która mogła zakończyć się tragiczną śmiercią. 

Do tego worka możemy dorzucić kolejną wiadomość, tym razem o pewnym Rosjaninie, który przez granie w Pokemon Go narobił sobie niemałych kłopotów. W zasadzie nie chodzi o samo granie, ale o nakręcenie filmiku, jak robi się to w Cerkwi Wszystkich Świętych w rosyjskim Jekaterynburgu. Materiał wyjątkowo nie spodobał się władzom i duchownym, szczególnie fragment, w którym Ruslan Sokolovsky, autor nagrania, narzeka na "brak możliwość złapania najlepszego z tutejszych Pokemonów, czyli Jezusa".

Nagranie pochodzi z sierpnia 2016 roku. Podobno tuż po jego opublikowaniu w sieci, Sokolovsky został zatrzymany i osadzony w domowym areszcie, gdzie był przetrzymywany pod stałym nadzorem i odcięty od dostępu do sieci, czy nawet możliwości komunikacji ze światem zewnętrznym. Wychodzi na to, że siedział tam aż do teraz, bo nagle temat powrócił, a wszystko z okazji zaplanowanego na 11 maja procesu. Ten nie zapowiada się zbyt dobrze dla oskarżonego, bo prokuratorzy żądają najwyższej możliwej kary za tego typu wykroczenie, czyli 3.5 roku w więzieniu. Sam gracz, będący przy okazji blogerem, nie może uwierzyć w to, w jakiej się znalazł sytuacji.

"Mogę być idiotą, ale nie jestem ekstremistą. Jak dla mnie, są to barbarzyńskie metody. Nie mogę pojąć, jak to w ogóle jest możliwe. Jak jednak widać, tak właśnie jest" - komentuje Ruslan Sokolovsky.


Sprawdź także:

Pokemon Go

Premiera: 06 lipca 2016
MOB

Pokemon Go jest grą stworzoną z myślą o smartphonach i tabletach wyprodukowana przez studio Niantic przy współpracy z The Pokemon Company.Pokemon Go to gra oparta na popu...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):