Pokemon Go (MOB) - okladka

Pokemon Go (MOB)

Premiera:
06 lipca 2016
Premiera PL:
16 lipca 2016
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (2)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Pokemon Go (MOB)
Dirian @ 15:02 09.07.2016
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Pokemon Go jest grą stworzoną z myślą o smartphonach i tabletach wyprodukowana przez studio Niantic przy współpracy z The Pokemon Company.

Pokemon Go to gra oparta na popularnym uniwersum, jednak mająca niewiele wspólnego z jej odpowiednikami, znanymi głównie z konsol Nintendo Gameboy czy Nintendo DS. Aplikacja przeznaczona jest na urządzenia mobilne i polega - w skrócie - na łapaniu Pokemonów. Aby to uczynić, musimy jednak wyjść z domu i rozpocząć poszukiwania w "naturalnym" środowisku stworów, tj. wodzie, trawiastym rejonie czy pośród skalnych pagórków. Całość działa na zasadzie lokalizacji GPS i przy wykorzystaniu wbudowanych w urządzenia mobilne kamer wideo, bazując na technologii rzeczywistości rozszerzonej. Na nagrywany przez gracza obraz gra nakłada bowiem trójwymiarowe elementy, tworząc na ekranie telefonu wirtualną mapę w oparciu o otoczenie, w jakim się znajdujemy.

Pokemony łapiemy przy użyciu pokeballi - gdy znajdziemy stworka, pojawia się on na ekranie naszego telefonu, a my musimy wykonać odpowiedni ruch palcem, by go złapać do kuli. Innym sposobem na zdobycie danego Pokemona jest odnalezienie jego jaja, które następnie trzeba wykluć, co sprowadza się np. do przejścia określonej ilości kilometrów w realnym świecie. Złapanych Pokemonów nie levelujemy na wyższe poziomy, ale z czasem mogą one ewoluować w wyższe i potężniejsze formy. Rozwijamy za to awatar graza, który zdobywa doświadczenie poprzez wykonywanie konkretnych zadań. 

Stworki można wymieniać z innymi graczami poprzez technologię Bluetooth. W Pokemon Go znajdziemy też opcję walki, która odbywa się na specjalnych arenach - Poke Gymach. Brakuje tu jednak klasycznego PvP, zamiast tego "zostawiamy" naszego Pokemona by pilnował danego obszaru, do czasu, aż nie zostanie pokonany przez innego gracza. Możemy oczywiście także atakować Gym obsadzony przez przeciwnika.

Gra jest darmowa z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Screeny z Pokemon Go (MOB)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?