GTA Vice City niedługo będzie mieć 10 lat, a Rockstar szykuje wersję na telefony!

GTA Vice City ma na swoim karku już prawie dziesięć lat, a jubileusz nastąpi dokładnie 29 października.

@ 26.10.2012, 15:31
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps2, mob, inne

GTA Vice City niedługo będzie mieć 10 lat, a Rockstar szykuje wersję na telefony!

GTA Vice City ma na swoim karku już prawie dziesięć lat, a jubileusz nastąpi dokładnie 29 października. Z tej okazji Rockstar Games szykuje dla nas kilka niespodzianek, a największą z nich jest przeniesienie tytułu na urządzenia pracujące pod kontrolą Androida i iOS.

Na telefonach/tabletach graliśmy już w GTA III, a teraz zagramy też w, moim zdaniem, znacznie lepsze Vice City. Tytuł zostanie oczywiście odpowiednio dostosowany do obsługi przy pomocy dotykowego ekranu, zaoferuje oprawę graficzną w wysokiej rozdzielczości i być może jakieś dodatkowe bajery. Premiera odbędzie się jesienią, czyli w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

"Grand Theft Auto: Vice City oferowało graczom ogromny otwarty świat, pełen swobody, a do tego będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych i niezapomnianych scenerii, stworzonych na potrzeby gier. Był to decydujący moment dla serii i jesteśmy podekscytowani, czego efektem jest świętowanie rocznicy z usprawnioną wersją na telefony i tablety." - mówi Sam Houser, współzałożyciel i prezes Rockstar Games.

Z okazji wspomnianej wcześniej rocznicy dostaniemy też specjalny trailer i jakieś okolicznościowe materiały. Więcej szczegółów na temat samej gry powinniśmy poznać niebawem, być może już w najbliższy poniedziałek.

GTA Vice City niedługo będzie mieć 10 lat, a Rockstar szykuje wersję na telefony!

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDante41k   @   15:53, 26.10.2012
Vice City to akurat najlepsza część GTA, ale wolę sobie odpalić na starym dobrym PS2 i grać po ludzku przed telewizorem z padem w dłoniach a nie przebierać palcami po małym ekranie.
0 kudosMicMus123456789   @   16:41, 26.10.2012
Myślałem, że będzie to coś "ciekawszego" niż wersja na telefon. Po za tym dla mnie oczko czy dwa wyżej niż Vice City jest GTA3 i San Andreas.
0 kudosdenilson   @   17:54, 26.10.2012
Jak ten czas leci, a ile czasu przy tej grze się spędziło. Szkoda, że nie ma czegoś więcej niż wersja na platformy mobilne. Nie mówię o takim wydawnictwu jak w przypadku GTA III, ale coś na miarę tego.
0 kudosDaerdin   @   19:14, 26.10.2012
Szczerze mówiąc, to te wersje na telefon kompletnie mnie nie kręcą. Grając w grę tego typu na telefonie raczej nie można odczuć tak dużej przyjemności, jaką niesie ze sobą gra na PC bądź konsoli.
0 kudosIgI123   @   23:50, 26.10.2012
Ach, to niesamowite Vice City. Myślałem że zakończę swój romans z serią GTA po trzeciej części która kompletnie mi nie podeszła. Tyle razy przechodziłem tą grę w 100%, za każdym razem mając świadomość, iż dostanę tylko głupią koszulkę. Dla mnie zdecydowanie najlepsza odsłona, dopóki Rockstar nie zrobi kolejnej części osadzonej w tym mieście.
0 kudosLucas-AT   @   19:37, 27.10.2012
Powinni dać sobie spokój i nie portować takich gier na telefony. To jest robione strasznie na siłę. Brak precyzji wywołany panelem dotykowym zabije tę grę - już widzę misje z helikopterami i inne typowo zręcznościowe, których w Vice City dużo, a brakowało w GTA III.

Taka sytuacja pokazuje też, jak wielki potencjał siedzi w telefonach. Gdyby nie ekran dotykowy, tylko takie przyciski jak chociażby w Xperia Play, na telefony można by było przenosić masę skomplikowanych gier z PC i konsol.
Dodaj Odpowiedź