Kolejny The Elder Scrolls rozgrywa się 200 lat po Oblivionie?

Ciekawe przesłanki napływają ze strony Waterstones. com, gdzie zamieszczona została krótka notka reklamowa, traktująca o najnowszej powieści osadzonej w świecie The Elder Scrolls.

@ 25.10.2009, 08:00
pc, ps3, xbox 360


Ciekawe przesłanki napływają ze strony Waterstones.com, gdzie zamieszczona została krótka notka reklamowa, traktująca o najnowszej powieści osadzonej w świecie The Elder Scrolls. Autor książki, zatytułowanej The Elder Scrolls: Infernal City, pan Greg Keyes, jest najpewniej człowiekiem, który posiada dostęp do pewnego zasobu informacji, skrzętnie skrywanych przez firmę Bethesda, ojców komputerowej serii TES. Za wiarygodną można by więc uznać treść wiadomości wspomnianej, skąd dowiedzieliśmy się czegoś, co zdawałoby się potwierdzać fakt istnienia kolejnej, piątej już odsłony cyklu wymienionego.

Jest to powieść, która rozgrywa się w 45 lat po kryzysie przedstawionym w Oblivionie, czyli historii gry The Elder Scrolls IV: Oblivion i rozszerzenia Shivering Isles. Częściowo tworzy też ona pomost pomiędzy luką względem następnej gry, osadzonej 200 lat po tym, kiedy zażegnano kryzys w Oblivionie. - mogliśmy przeczytać jeszcze niedawno.

No tak, wszystko pięknie, ale w chwili obecnej ostatniego zdania w miejscu wskazanym wcześniej nie uświadczymy, bowiem wpis poddany został lekkiej edycji. Ktoś chciał zatuszować coś, co zdradzałoby jakiekolwiek odniesienia do nowego TES-a? Niestety, nie wiemy właściwie niczego poza tym, że coś w istocie musi być na rzeczy. Twórcy serii nie odnieśli się jeszcze do tego małego zamieszania, w związku z czym pozostaje nam oczekiwać na ruch z ich strony. Co też czynimy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPapisotoromek   @   17:28, 26.10.2009
Hmm, ruch podobny do Fable 2. Chodzi mi o to, że możemy się spodziewać unowocześnienia świata, tak przypuszczam na razie.