Fallout: New Vegas to kanon, potwierdza Todd Howard

Todd Howard postanowił zabrać głos w sprawie wydarzeń, jakie miały miejsce w grach oraz serialu Fallout.

@ 18.04.2024, 11:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Fallout: New Vegas to kanon, potwierdza Todd Howard

Serial Fallout jest już dostępny na Amazon Prime Video, a jeśli jeszcze nie mieliście okazji go obejrzeć, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję. Po jego premierze wielu fanów zaczęło się zastanawiać nad całym uniwersum oraz tym, co wchodzi w kanon, a co nie, a Todd Howard postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości. Szczególnie te dotyczące Fallout: New Vegas.

Uwaga: Poniżej znajdują się spoilery związane z serialem.

Z serialu, którego akcja toczy się w 2296 roku, dowiadujemy się, że miasto Shady Sands zostało zniszczone  w eksplozji nuklearnej, która miała miejsce w roku 2277. Weterani cyklu natychmiast zauważyli, że nie wpisuje się to w wydarzenia, które miały miejsce w Fallout: New Vegas, a które toczyły się w roku 2281. Shady Sands nadal tam istnieje. Wielu uznało w takim razie, że New Vegas zostało usunięte z kanonu, na co zareagował Todd Howard, odpowiedzialny za Fallout 3 oraz Fallout 4.

"Żeby była jasność, ostrożnie podchodzimy do wcześniejszych wydarzeń. Może być trochę zamieszania w niektórych miejscach, ale wszystko, co się wydarzyło w poprzednich grach, także w New Vegas, miało miejsce. Jesteśmy tu bardzo ostrożni", powiedział Howard w rozmowie z IGN.

Zapytany o nieścisłość, jeśli chodzi o zniszczenie Shady Sands, powiedział: "Mogę tylko powiedzieć, że stąpamy po delikatnym gruncie, ale bomba spada zaraz po wydarzeniach z New Vegas. To właśnie wtedy Shady Sands ulega destrukcji".

Gdy dopytano o szczegóły, Howard powiedział, że "upadek Shady Sands" nie oznacza, że w tym właśnie momencie nastąpiła eksplozja. Musiał on w takim razie mieć miejsce wcześniej, przed detonacją.

"Przywiązujemy uwagę do dat, jeśli chcesz się w nie zagłębić. Ważne jest dla nas to, kiedy serial ma miejsce. Co dzieje się w konkretnym okresie. To jest dla nas bardzo ważne".

Na koniec przypomnę, że 24 kwietnia w sieci pojawi się aktualizacja wprowadzająca natywne wsparcie konsol obecnej generacji do Fallout 4. Zaoferuje ona wyższej jakości oprawę, wyższą płynność, rozmaite usprawnienia, a nawet nową misję.


Sprawdź także:
Fallout 3

Fallout 3

Premiera: 28 października 2008
PC, PS3, XBOX 360, MOB

Fallout 3 to trzecia część jednej z najsłynniejszych gier RPG osadzonych w postnuklearnym świecie. Program powstał w studio Bethesda Softworks i dedykowany jest komputero...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:30, 18.04.2024
Nie wiedziałam że New Vegas jest w jakiś sposób powiązane z bethesdowymi Falloutami. Myślałam że to zupełnie inna historia. No ale grałam do tej pory tylko w Fallout 3
0 kudosIgI123   @   15:57, 18.04.2024
Jestem zaskoczony że Todd się odnosi do kwestii lore. Co prawda nieścisłości jest więcej niż tylko to, a jestem dopiero po jednym odcinku. Tym niemniej, aż takim faszystą by robić o to dymy nie jestem jak niektórzy.
0 kudosBarbarella.   @   17:54, 18.04.2024
Cytat: IgI123
Tym niemniej, aż takim faszystą by robić o to dymy nie jestem jak niektórzy

No raczej. To w końcu tylko fantazja twórców gry. Filmy czy seriale oparte na prawdziwych wydarzeniach historycznych z reguły robią to w taki sposób że mózg się jeży i nikt się tego nie czepia.
0 kudosGuilder   @   21:04, 18.04.2024
Jeśli coś miałoby wylecieć z kanonu Fallouta, to najlepiej Todd Howard.
0 kudosBarbarella.   @   21:49, 18.04.2024
Tak. Fallouty od Howarda to apokryfy jakieś. Rozbawiony Nigdy go nie kanonizujemy. Dumny
Dodaj Odpowiedź