id Software sprzedane!

id Software kojarzymy głównie z takimi tytułami jak Doom, Quake, czy tak mniej odlegle czasowo, Rage. Nieodłącznie nasuwa się też nazwisko Johna Carmacka, ojca sukcesu firmy.

@ 25.06.2009, 19:52
"Redmeer"
pc, ps3, xbox 360

id Software sprzedane!

id Software kojarzymy głównie z takimi tytułami jak Doom, Quake, czy tak mniej odlegle czasowo, Rage. Nieodłącznie nasuwa się też nazwisko Johna Carmacka, ojca sukcesu firmy. Pragę Was poinformować, iż właśnie przedsiębiorstwo to zmieniło właściciela. Z rąk EA przeszło do spółki-matki innego wielkiego developera - Bethesdy. Koncern ZeniMax od teraz zajmie się wydawaniem tworzonych przez id produkcji, z wykluczeniem wspomnianego Rage, lecz o tym za moment.

Sam Carmack początkowo był raczej średnio zachwycony całą sytuacją, aczkolwiek już dziś wszystko wydaje się być w najlepszym porządku, co potwierdzają jego słowa:

Stawia to id Software w świetnej sytuacji na przyszłość. Mamy szanse dalej się wzmacniać i tworzyć nowe, silne marki, a także wymieniać doświadczenia z innymi teamami w celu osiągnięcia najlepszych efektów.

Będziemy więksi i silniejsi niż kiedykolwiek wcześniej, zyskamy możliwość ściągania do nas najzdolniejszych ludzi, by robić gry na najwyższym z możliwych poziomie. Osobiście jestem wręcz oczarowany tą sytuacją i nie mogę doczekać się pierwszych rezultatów nowej współpracy.


Wracając do Rage, licencja na wydanie tegoż tytułu nadal pozostaje w rękach poprzedniego włodarza - Electronic Arts. Nie wiadomo, jak prawnie sytuacja ma się z ewentualnymi sequelami tejże produkcji, ale to zapewne wyjaśni się po premierze pierwszej odsłony, która, tak nawiasem, nastąpi prawdopodobnie w przyszłym roku. Więcej informacji zapewne dostaniemy dopiero podczas QuakeConu (13 - 16 sierpnia).

Sprawdź także:
RAGE

RAGE

Premiera: 04 października 2011
PC, PS3, XBOX 360

RAGE to gra stworzona przez firmę Id Software, która swoim klimatem nawiązuje do słynnego filmu "Mad Max". Program w przeciwieństwie do innych produkcji wspomnianej firmy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?