What Remains of Edith Finch (PC)

ObserwujMam (18)Gram (4)Ukończone (4)Kupię (0)

Recenzja gracza - What Remains of Edith Finch (PC)


FifiV8 @ 20:01 22.01.2019
"FifiV8"

What Remains of Edith Finch - poruszająca opowieść o bardzo nietypowej rodzinie i dziwnej ciążącej na niej klątwie. Studio Giant Sparrow pomimo tego iż znajduje się raczej w niszy wykonało moim zdaniem świetną robotę. Długo by tu opowiadać wręcz spoilerować, lecz nie o to mi chodzi.

 Zacznę może od samej mechaniki. W tym przypadku gra wypada tylko w teorii przeciętnie. Klasyczna przygodówka z widoku pierwszoosobowego. Przez całą grę wcielamy się w tytułową Edith, która chce się dowiedzieć więcej na temat jej rodziny i domu w którym się wychowywała. Lecz nie to jest rzeczą pierwszorzędną. Mam na myśli dokładnie to iż podczas swojej przygody wcielamy się w kolejne osoby z naszej rodziny, ich historie są bardzo ciekawe, wręcz abstrakcyjne, pomimo tego iż teoretycznie do siebie nie pasują łączy ich fakt, że bohaterowie danych krótkich historii po prostu giną, na dodatek w bardzo dziwnych, wręcz niewytłumaczalnych okolicznościach.

 Co do samego sterowania część gry przechodziłem na klawiaturze i myszce i na padzie. W obydwóch przypadkach było to bardzo komfortowe, płynne i przyjemne.

 No więc teraz trochę o grafice. Otóż takowa w grze była bardzo dobra tzn. szczegółowa, nie męcząca zbędnymi efektami, bardzo realistyczna i momentami trochę bajkowa. Jednakże kiedy ,,złapie'' się dobre ujęcie kamerą można uzyskać efekt wręcz trudny do odróżnienia od zdjęć.

 Podsumowanie: Twórcy posiadali bardzo ciekawy pomysł, który świetnie wykonali. Gra jest dopracowana i nie znalazłem błędów. Jeżeli ktoś lubi się zrelaksować wieczorem to polecam szczególnie. Jedyny minus zaliczyłbym długość gry. Pomimo iż historia jest bardzo ciekawa i zwarta to jednak ok 3 godziny to moim zdaniem zdecydowanie za krótko. Jednoznacznie Polecam :-)


oceny graczy
Świetna Grafika:
Bardzo ciekawa, jeżeli miałbym się czepiać to optymalizacja mogła by być trochę lepsza.
Świetny Dźwięk:
Dźwięk na bardzo dobrym poziomie, lecz bez ,, fajerwerek''
Świetna Grywalność:
Granie w tę grę było czystą przyjemnością, bardzo uspokajająca.
Werdykt - Dobra gra!
Screeny z What Remains of Edith Finch (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?