Fikuśny rok 2012 w branży gier!


juve @ 16:04 14.01.2013
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.

Człowiek to ciekawa istota, pod względem zarówno czysto materialnym, fizycznym, jak i tym mentalnym czy duchowym. Nasza egzystencja jest barwna, zaliczamy wzloty i upadki, a mijający czas dość często przecieka nam przez palce.

Człowiek to ciekawa istota, pod względem zarówno czysto materialnym, fizycznym, jak i tym mentalnym czy duchowym. Nasza egzystencja jest barwna, zaliczamy wzloty i upadki, a mijający czas dość często przecieka nam przez palce. Czas to jeden z tych przyjaciół, którzy są z nami do końca, warto więc się mu przyglądać, bo mija nieubłaganie. Albert Einstein, jeden z największych fizyków w historii świata, twórca teorii względności, a zarazem znany myśliciel, w podobny sposób wypowiadał się na jego temat.

"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić."Trudno się nie zgodzić ze słowami człowieka, który swoim geniuszem wpłynął bezpośrednio na fizykę naszego świata. Ten felieton postanowiłem poświęcić na podsumowanie ubiegłego roku. Sezon świąteczny za nami, nowy rok przed nami, jest zatem o czym pisać.

Po pierwsze, i najważniejsze, sporym zaskoczeniem roku 2012, okazała się cisza na temat next-genów. Intencjonalnie pomijam Wii U, o którym przeczytacie w dalszej części moich wywodów. Zarówno Sony, jak i Microsoft solidarnie omijały temat przeskoku technologicznego, czyli nadejścia następców PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Personalnie mnie to cieszy. Uważam, że obecna generacja, chociaż przestarzała, ma wciąż wiele do zaoferowania. Chodzi tu o nowatorskie pomysły, jak np. Journey. Ta gra jest interaktywnym doświadczeniem, opowieścią, której można pozazdrościć posiadaczom PS3. Więcej takich gier chciałoby się zobaczyć, tym bardziej, że zarówno Japończycy, jak i gigant z Redmond nie ugięli się wobec narzekań twórców, m.in. firmy Ubisoft, której przedstawiciele postawili sprawę jasno - według ich opinii, obecna generacja wstrzymuje rozwój gier, tym samym blokuje wiele projektów.

"Brakuje nam nowych konsol co pięć lat. Brak nowego sprzętu to dla nas kara. Wiem, producenci nie wypuszczają nowego sprzętu ze względu na kryzys i olbrzymie koszta, ale jest to potrzebne branży. Nowe konsole wspomagają kreatywność twórców".

Sprawdź także:

Diablo III

Premiera: 15 maja 2012
PC, PS3, XBOX 360

Diablo III to wyjątkowe połączenie elementów RPG oraz gry akcji. Program stanowi kontynuację jednej z najlepszych serii dedykowanych komputerom PC.Podobnie jak w edycjach...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   16:47, 14.01.2013
Ciekawy artykuł podsumowujący cały rok 2012 ciekawie się czytało ale przyznam się bez bicia nie czytałem samego końca czyli "Mobilność Panie, mobilność!" bo to w ogóle mnie nie interesuję.

pamiętam jak w PLAY był artykuł o Devil May Cry aaaahhh to były czasy.
0 kudosKattowitz   @   16:58, 14.01.2013
Dobry artykuł traktujący skrótowo o najważniejszych wydarzeniach ubiegłego roku Uśmiech Szkoda, że tak niewiele w nim zamieszczono, ale nie ma się co czepiać, zawsze wybiera się najważniejsze - czyli D3 i powolne zanikanie prasy poświęconej grom. Choć wszystkiego nie czytałam, to i tak sporo z tego wyniosłam ^^
0 kudosMicMus123456789   @   13:31, 15.01.2013
Miłe i ciekawe podsumowanie. Rok 2012 zły nie był, ale czegoś jednak zabrakło. Może 2013 przyniesie nam jakąś bombę Dumny
0 kudosbinio1   @   15:18, 15.01.2013
2012 to rok w którym syntetycznie podtrzymywano przy życiu przestarzały sprzęt konsolowy. Wypychano ile się da a o nowej generacji kazali nam zapomnieć. Gdzie się aż prosiło. 2012 to rok pc i 2013 podejrzewam że też. Mimo że next geny może wreszcie zostaną zapowiedziane ale kiedy trafią pod strzechy? Rynek mobilny to inna historia. Wiemy jakie możliwości ma dzisiejsza "komórka"
Zeby tak jeszcze szło to w parze z pojemnością baterii to by było super.