Premiery gier w czerwcu 2023 - początek sezonu ogórkowego?


Materdea @ 11:32 02.06.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Niby sam początek sezonu ogórkowego, ale w czerwcu 2023 roku mamy takie premiery, ak Final Fantasy XVI, Diablo IV i Street Fighter 6. Więc o co chodzi?

Choć mniej obficie, to w tym miesiącu jakby... bardziej prestiżowo? Duże, naprawdę potężne premiery czekają na graczy w czerwcu. Zupełnie jakby to nie był początek wakacji. Ja jestem z tego trendu niebywale zadowolony. A Wy?

Street Fighter 6 - 2 czerwca

PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5, PlayStation 4


Marka Street Fighter zaczyna eksperymentować z nową formułą, dzięki której gracze, którzy raczej okazjonalnie bawią się w bijatyki, będą mogli poczuć nieco więcej swobody i luzu. Wszystko dzięki nowościom - dwóm zupełnie świeżym trybom: World Tour, kładący nacisk na fabułę i samotną rozgrywkę, oraz Battle Hub - wariant przeznaczony do zmagań sieciowych.

W swoich podstawach jednak Street Fighter 6 to stary, dobry SF. Podobnie jak poprzedniczki, pozwala graczowi wziąć udział w pojedynkach z innymi tytułowymi ulicznymi wojownikami - paleta zawodników zmieniała się z części na część. W "szóstce" do dyspozycji dostajemy m.in. Luke'a, Ryu, Chun-Li, a także zupełnie nowych, wśród których są Jamie i Kimberly. Poza nowymi wariantami dla pojedynczego gracza ostały się te najbardziej klasyczne, czyli pojedyncze zawody, rankingowy multik, arena treningowa itd.

The Elder Scrolls Online: Necrom - 5 czerwca

PC

Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 - 20 czerwca


Necrom to już szóste duże rozszerzenie do ciągle niesłabnącego MMORPG-a The Elder Scrolls Online. Tym razem gracze otrzymają część kontynentalnej krainy Morrowind - półwysep Telvanni z tytułową stolicą - oraz teren o nazwie Apocrypha stanowiący nieskończoną bibliotekę w wymiarze Hermauesa Mory. Główną nowością w rozgrywce jest zupełnie nowa klasa postaci - Arkanista. Poza tym dostajemy też dwójkę kolejnych towarzyszy oraz świeżą talię do Tales of Tribute.

Jeżeli chodzi o fabułę, to gracz mierzy się z kolejnym zagrożeniem, tym razem wynikającym z faktu, że na Tamriel padł cień Księcia Przeznaczenia. Obejmujemy rolę asystenta wspomnianego Hermaeusa Mory, którego zadaniem jest zbadanie tajemniczego zagrożenia dla najpilniej strzeżonych tajemnic daedrycznego księcia. Jeśli jego sekrety zostaną ujawnione, mogą one zniszczyć całą rzeczywistość.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:09, 02.06.2023
W Diablo IV i Final Fantasy XVI pewnie zagram w przyszłości, a jak na tą chwilę wybieram Street Fighter 6.
0 kudosBarbarella.   @   13:45, 02.06.2023
Diablo IV i Layers Of Fear na liście życzeń. Też w przyszłości do ogrania. Uśmiech
0 kudosluki505   @   10:13, 03.06.2023
Diablo IV pewnie będzie grane, liczę że Blizzard nie da tyłka i recenzje są adekwatne do faktycznej jakości gry.
0 kudosfebra1976   @   12:44, 03.06.2023
Pod mój gust wpasowały się tylko dwa tytuły. Amnesia i Layers Of Fear. Bo dreszczyk i narracja.
0 kudospetrucci109   @   19:09, 04.06.2023
Amnesia, Layers of Fear i Aliensy na liście ale nie jako priorytety.
0 kudosBarbarella.   @   20:05, 04.06.2023
Cytat: petrucci109
nie jako priorytety.

Tak. Wszyscy wiedzą że na Starfield czekasz. Pokręcony
0 kudospetrucci109   @   22:31, 04.06.2023
Cytat: Barbarella.
Cytat: petrucci109
nie jako priorytety.

Tak. Wszyscy wiedzą że na Starfield czekasz. Pokręcony
Tak jest 😁 Zostawiam sobie tysiąc godzin na rozkoszowanie się podróżami po tysiącu planet. Dlatego wszystko inne schodzi na liście na plan dalszy 😉
Dodaj Odpowiedź