Diablo IV (PC) - okladka

Diablo IV (PC)

Premiera:
06 czerwca 2023
Premiera PL:
06 czerwca 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (6)Gram (3)Ukończone (0)Kupię (5)

Opis Diablo IV (PC)
Dirian @ 20:03 01.11.2019
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 61h 52min

+ czaswięcej

Diablo IV to kolejna odsłona popularnej serii gier utrzymanych w konwencji dark fantasy, a gatunku hack & slash, od studia Blizzard Entertainment.

Akcja gry ma miejsce wiele lat po wydarzeniach, jakie zwieńczyły fabułę Diablo III. Świat próbuje dojść do siebie po wyrżnięciu milionów ludzi przez przedstawicieli Wysokiego Nieba i Płonącego Piekła. Historia opowie o powstaniu ludzkości, która według legend zrodziła się ze związku anioła i demona. Ich dzieckiem był człowiek, który następnie stworzył wioski, a te przeistoczyły się w miasta i powstało Sanktuarium.

Niestety na krainę spadła fala chaosu poprzez pojawienie się w niej demonów. Pobożni mieszkańcy pogrążyli się w modlitwie do bogów, inni postawili na okultyzm, propagowany przez Lilith, córkę potężnego demona Mefista, którego pokonaliśmy w Diablo II. Niezależnie od celu modlitw, żadne z nich nie zostają wysłuchane i sytuacja nie ulega poprawie. Panuje ogromny mrok, któremu tylko nieliczni są w stanie się przeciwstawić.

Diablo IV oddaje do naszej dyspozycji trzech grywalnych bohaterów - barbarzyńcę, czarodziejkę oraz druida. Barbarzyńca odznacza się niesamowitą siłą. Mistrzowsko wykorzystuje w walce cały swój arsenał, w którym znajdzie się broń na każdą okazję. Sieje popłoch wśród wrogów straszliwymi okrzykami wojennymi, a potężne tąpnięcia pozwalają mu zatrząść ziemią i odepchnąć napierające hordy. Czarodziejka dowolnie manipuluje żywiołami, aby zapewnić sobie zwycięstwo w walce. Ciska zabójczymi błyskawicami, nabija wrogów na poszarpane lodowe kolce i przywołuje deszcz płonących meteorytów. Ostatni z nich, Zmiennokształtny druid, potrafi przemieniać się w dzikie bestie, płynnie przybierając formy olbrzymiego niedźwiedzia czy zaciekłego wilkołaka, aby walczyć u boku leśnych stworzeń. Potęga ziemi, wiatru i burzy jest na jego skinienie, dzięki czemu może uwalniać pełnię niszczycielskiej mocy gniewu natury.

Rozgrywka w Diablo IV to klasyczny hack'n'slash z elementami gry akcji. Przemierzamy kolejne, różnorodne krainy i wyżynamy wrogów. Po drodze zbieramy przedmioty i ulepszamy postać, rozdając punkty zdolności i inwestując w nowe talenty. Kolejne lokacje są generowane losowo, gwarantując niepowtarzalną rozgrywkę - nawet przy wielokrotnym podejściu.

Diablo IV oferuje zarówno możliwość przejścia kampanii samodzielnie jak i w trybie internetowej kooperacji.

Wymagania: Twórcy gry Diablo IV ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Diablo IV (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosnovy13   @   01:12, 02.09.2023
Jak od 1999 każde diablo było mi obecne to pierwszy raz spotkałem się z taki dziwnym dopasowaniem trudności. Na trudności awanturniczej bo weteran mnie troche męczył wszyscy są wręcz za łatwi ale raz wlazłem w pieczarę i przy zadaniu pobocznym BOSS w archiwum mnie rozwalał jak leszcza. Może 28 lvl to o 12 za mało... Po godzinie i 6-8 razach prób, ulepszeniach i przebieraniu dałem sobie spokój.
Fajny klimat, muzyka i grafika ale sedno w ogóle nie Diablowate, zero lub ciut więcej zadowolenia z robionych postępów. Narazie gram w wolnych chwilach a ich nie za wiele ale jak znajdę czas to czuję rozgoryczenie a nie satysfakcję.
Czemu od 2 każda część ma coś co nie pasuje do tego tytułu. 3 to kolorowość a 4 zero satysfakcji z robionych postępów bo wszystko w około też to robi i nie ma frajdy z tego co robisz.
Smutny
0 kudosBarbarella.   @   08:16, 02.09.2023
Cytat: novy13
zero satysfakcji z robionych postępów bo wszystko w około też to robi i nie ma frajdy z tego co robisz.

No jeżeli faktycznie przeciwnicy levelują razem z graczem to ja kicham taką grę, całe szczęście że za droga dla mnie. Póki co gram w Dwójkę i pomału do przodu.