The Game Awards 2021 - podsumowanie gali


zubal22 @ 18:07 11.12.2021
Filip "zubal22" Sudoł

Star Wars: Eclipse


Quantic Dream tworzy grę w świecie Star Wars! Jak się jednak okazuje nie będzie to przygodówka do jakich przywyczaił nas wspomniany deweloper, a gra akcji w otwartym świecie z mocnym naciskiem na fabułę. Opowieść ma się toczyć 200 lat przed fabułą znaną z filmowej Sagi - w czasach tzw. złotego wieku Zakonu Jedi. Niestety o rozgrywce nic nie wiadomo, a samo Eclipse jest na wczesnym etapie produkcji. Mimo to narobiło sporego apetytu! Zaciekawionych zapraszam do newsa o grze.

Dying Light 2: Stay Human


Coraz bliżej do premiery drugiego Dying Lighta i Techlandowi pozostaje jedynie budowanie hype'u wokół swojego nowego dzieła. Przedstawiony na TGA zwiastun kinowy nie pokazuje gameplayu jako takiego, ale ciekawie przedstawia to, jak wybory mogą kształtować przebieg naszej rozgrywki. Przypomnieć warto, że omawiane dzieło zostało niedawno ozłocone, a jego premiera wyznaczona na 4 lutego 2022 roku jest niczym niezagrożona. Poniżej wspomniany zwiastun.

Babylon's Fall


Zapowiedziany jakiś czas temu Babylon's Fall powraca na zwiastunie prezentującym gameplay. Sam trailer jest bardzo chaotyczny, a oprawa być może nie zachwyca, lecz gry Platinum Games mają to do siebie, że rozgrywka w praktyce sprawuje się nierzadko lepiej niż na filmiku. W omawianej produkcji będziemy starać się przejąć tytułową Wieżę Babilonu co możemy zrobić sami lub ze znajomymi. Premiera 3 marca 2022 roku.

Saints Row


Na TGA ukazał się nowy zwiastun Saints Row, będącego swoistym rebootem serii. Trailer przedstawia nam gameplay najnowszego dzieła Volition - a co za tym idzie - nie uniknięto soczystej akcji oraz okazjonalnego humoru, który na szczęście w pewnej formie się tu uchował. Premierę gry zaplanowano na 23 sierpnia 2022 roku. Po więcej informacji zapraszam tutaj.

Forspoken


Dotychczas o Forspoken nie wiedzieliśmy zbyt dużo, ale zwiastun przedstawiony na TGA pozwolił nam przyjrzeć się bliżej gameplayowi tej skąd inąd nieźle zapowiadającej się produkcji. Osobiście mam lekkie skojarzenia z systemem walki z Final Fantasy XV, ale w wydaniu tej gry wygląda to nawet lepiej niż w Fajnalu. Produkcja ma wyjść na rynek 24 maja 2022 roku na PS5 oraz PC. Więcej informacji w newsie.

Sonic Frontiers


Sonic Team nie popisał się przy swojej ostatniej grze z niebieskim jeżem, więc tym razem twórcy postanowili, że nową produkcję stworzą ze spokojem i bez pośpiechu. Póki co dostaliśmy jedynie zajawkę, ale już zdążyła narobić skojarzeń z grami Nintendo. Tak. Wygląda na to, że tytuł może zaczerpnąć od m.in. Breath of the Wild i jego akcja będzie się rozgrywała w otwartym świecie, który na samym zwiastunie zachwyca i ponownie (jak to w wypadku Sonica) rodzi duże nadzieje. Czy to gra, na którą fani czekali? Za wcześnie żeby to stwierdzić, ale na pewno był to jeden z ciekawszych trailerów zaprezentowanych na gali TGA. Zachęcam do osobistego sprawdzenia go poniżej.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDirian   @   21:05, 13.12.2021
Elden Ring już zamówione w pre-orderze, pierwszym od 2013 roku... Jestem pewien, że będzie warto, jeszcze żadna gra od From Software mnie nie zawiodła. Może trochę Sekiro, ale głównie dlatego, że nie podszedł mi system walki.

Poza tym bardzo ciekawie wygląda Forspoken, ale mam duże obawy co do tego tytułu - na gameplayach wygląda aż zbyt dobrze...
0 kudosshuwar   @   17:52, 14.12.2021
No cóż. Kilka ciekawych rzeczy było, ale efektu wmurowania w podłogę nie poczułem.