The Game Awards 2021 - podsumowanie gali


zubal22 @ 18:07 11.12.2021
Filip "zubal22" Sudoł

Alan Wake II


Plotki się potwierdziły i wygląda na to, że po latach w końcu doczekamy się drugiej części serii Alan Wake! Odpowiadać za nią będzie oczywiście studio Remedy, a pod względem rozgrywki i klimatu nie ma to być typowa gra akcji, a deweloperzy po raz pierwszy pójdą w kierunku klasycznego survival horroru. Gra ma się ukazać na konsolach nowej generacji oraz komputerach osobistych. Więcej o Alanie Wake'u piszemy tutaj.

Senua's Saga: Hellblade II


Już przed galą pojawiły się plotki o możliwym pokazie z gameplayu nowego Hellblade'a i - jak widać - okazały się one prawdą! Materiał z rozgrywki co prawda stanowi kombinację zgrabnie połączonych przerywników filmowych oraz samej akcji, w której to my będziemy mieli okazję sterować poczynaniami protagonistki, ale mimo to wygląda to zacnie! Nowa część przygód Senui najprawdopodobniej ukaże się w przyszłym roku na konsolach z rodziny Xbox Series oraz na PC-tach. Po więcej szczegółów zapraszam tutaj.

Persona 4: Arena Ultimax


Coś dla fanów cyklu gier Persona. Arena Ultimax jest reedycją wydanego w 2013 roku oryginału będącego swoistym sequelem do popularnej czwartej części serii jRPG-ów od Atlusa. Świętując 25-lecie marki wydawca zdecydował się wypuścić w trakcie TGA 2021 zwiastun długo oczekiwanego portu bijatyki, która została lekko podrasowana do dzisiejszych standardów. Premiera gry ma mieć miejsce 17 marca 2022 roku na konsolach PS4, Switch oraz komputerach osobistych.

Somerville


Ciekawa gra o intrygującej oprawie graficznej oraz nietuzinkowym klimacie. Somerville to produkcja autorstwa twórcy Limbo oraz Inside, o której wiemy już od jakiegoś czasu. Na niedawnym TGA zdecydowano się na pokazanie nowego zwiastuna, w którym uchwycono też urywki z gameplayu. Szykuje się naprawdę ciekawa przygoda o niezwykłej atmosferze znanej z gier PlayDead. Premiera? Nie znamy dokładnej daty. Wiadomo jedynie, że gra ukaże się w przyszłym roku na konsole Xbox Series oraz PC-y.

Crossfire X


Crossfire X to usprawniona wersja strzelanki za powstanie, której odpowiada Smilegate. W tym wypadku warto zwrócić uwagę, że gra dostanie kampanię będącą dziełem studia Remedy. Poniższy zwiastun prezentuje tytuł w obecnym stanie i to jak się zmienił w porównaniu z oryginałem. Jeśli chcecie poznać szczegóły, to zapraszam do naszego newsa. Produkcja ukaże się 10 lutego 2022 roku na Xbox Series S/X, nie znamy daty premiery wersji PC-towej.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDirian   @   21:05, 13.12.2021
Elden Ring już zamówione w pre-orderze, pierwszym od 2013 roku... Jestem pewien, że będzie warto, jeszcze żadna gra od From Software mnie nie zawiodła. Może trochę Sekiro, ale głównie dlatego, że nie podszedł mi system walki.

Poza tym bardzo ciekawie wygląda Forspoken, ale mam duże obawy co do tego tytułu - na gameplayach wygląda aż zbyt dobrze...
0 kudosshuwar   @   17:52, 14.12.2021
No cóż. Kilka ciekawych rzeczy było, ale efektu wmurowania w podłogę nie poczułem.