A Plague Tale 3 powstaje? Sugerują to ogłoszenia o pracę

Z najnowszych doniesień wynika, że studio Asobo pracuje już nad A Plague Tale 3.

@ 07.07.2023, 14:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

A Plague Tale 3 powstaje? Sugerują to ogłoszenia o pracę

Jeśli podobały Wam się dwie do tej pory wydane odsłony serii A Plague Tale, to mamy dobre wieści. Studio Asobo prawdopodobnie przygotowuje już część trzecią. Na to przynajmniej wskazują ogłoszenia o prace, jakie pojawiły się w poście na portalu LinkedIn.

Seria A Plague Tale składa się obecnie z dwóch gier: Innocence oraz Requiem. Obie zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez krytyków, jak i graczy, i choć "dwójka" nie pozostawia zbyt dużego pola manewru, jeśli chodzi o kontynuację, twórcy ewidentnie na takową mają już pomysł.

Jak widać na załączonej poniżej grafice, większość wolnych stanowisk, które Asobo chce zapełnić, związanych jest z grą Microsoft Flight Simulator, której najnowsza odsłona powinna zadebiutować w przyszłym roku. Cztery pozycje są jednak szczególnie interesujące. Dotyczą one artysty efektów specjalnych, starszego projektanta gry, starszego programisty SI, a także starszego animatora rozgrywki - wszystkie do "ekipy Plague".

A Plague Tale: Requiem zadebiutowało niemal rok temu, a to oznacza, że twórcy najprawdopodobniej przystąpili już do jakiś prac z "trójką". Możliwe co prawda, że opracowywane jest jakieś rozszerzenie, a nie pełnoprawna kontynuacja, aczkolwiek jest to mało prawdopodobne, bo coś w temacie już byśmy wiedzieli.

Kolejne doniesienia będziemy mieć dla Was w przyszłości, a póki co zachęcamy do sprawdzenia pierwszej i drugiej części serii. Naprawdę warto!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosthiefi   @   15:07, 07.07.2023
O ie części ukończyłem u obie męczyły mnie powtarzalnością i w drugiej połowie tych gier wyczekiwałem ich końca.
Dwójka i te fale atakujących wrogów do dzisiaj mnie wzdryga na wspomnienie, kilkanaście prób zanim się wszystko udało wszystkich zabić i starczyło amunicji.
Starczy tych szczurów.