Premiery miesiąca - maj 2019


Materdea @ 11:08 05.05.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Maj to przede wszystkim trzy premiery - Total War: Three Kingdoms, RAGE 2 oraz A Plague Tale: Innocence. Ale znajdzie się też polski smaczek!

W nadchodzącym RAGE 2 będzie dosłownie jak w rzeczywistości, kiedy maj to pora kwitnięcia roślin wszelakich, feerii barw oraz rozszalałych użytkowników motocykli, hulajnóg elektrycznych czy rowerów. No, może z wyjątkiem hulajnóg i rowerów.  W tym miesiącu trafi się też nam zupełne przeciwieństwo radości – przygodowa gra akcji A Plague Tale: Innocence – oraz strategia Total War: Three Kingdoms. Ale to oczywiście nie wszystko!

RAGE 2 (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 14 maja


RAGE przechodzi metamorfozę. Jeśli liczyliście, że po debiutanckiej odsłonie serii z 2011 roku studio id Software utrzyma wykreowany wtedy styl – brudną postapokalipsę, czyli wydawałoby się, taką jak powinna być – to nie macie na co liczyć. RAGE 2 zyska wiele kolorów! Nadal jednak mamy do czynienia z pełnej krwi FPS-em, przy którym pomagają autorzy ostatnich części Just Cause – Avalanche Studios.

W RAGE 2 w Ziemię uderzyła asteroida – to ona stała za apokalipsą, co zaowocowało anarchią. Akcja przenosi nas do roku 2185. Wcielamy się w niejakiego Walkera - ostatniego strażnika walczącego z organizacją zwaną Autorytet oraz przeróżnymi gangami. Jednocześnie wśród rozwałki na wszystkich przyjemniaczkach szukamy też zemsty za pewne wydarzenia z przeszłości.

I choć fabuła ma napędzać wydarzenia na ekranie, to nowy RAGE stawia przede wszystkim na rozgrywkę oraz otwarty świat, a raczej jego jakość – oprócz wyzwań związanych z prezentowaną historią, na graczy czeka też szereg aktywności pobocznych, a także smaczków umieszczonych wewnątrz.

A Plague Tale: Innocence (PC, Xbox One, PlayStation 4) – 14 maja


A Plague Tale: Innocence to przygodowa gra akcji od autorów Fuel oraz ReCore (byli podwykonawcami kilku elementów rozgrywki) – studia Asobo. Akcja gry pozwala zwiedzić nieco średniowiecznej Europy, gdyż zostajemy przeniesieni do 1349 roku.

W tym czasie kontynent zmaga się z epidemią dżumy, podczas której - według różnych statystyk - zmarło od 30% do 60% populacji Europy. Wcielamy się zaś w młodą dziewczynę imieniem Amici, która ze swoim młodszym bratem, Hugo, próbuje odnaleźć matkę we francuskim mieście zrujnowanym przez Czarną Śmierć.

Rozgrywka w A Plague Tale: Innocence oferuje styl zbliżony bardziej do skradanki niż typowej przygodówki. Przede wszystkim za broń służy nam wyłącznie proca oraz siła własnych rąk. Unikać musimy wzroku strażników oraz szczurów, które zalegają w całych dziesiątkach tysięcy na ulicach miasta. Do odganiania gryzoni służy nam ogień oraz wszechobecne latarnie miejskie.

Sprawdź także:

RAGE 2

Premiera: 14 maja 2019
PC, PS4, XBOX ONE

RAGE 2 to kolejna gra studia id Software, twórców między innymi serii Doom oraz Quake. Projekt przenosi gracza do post apokaliptycznego świata, w którym ciągle walczy o p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosTheCerbis   @   11:17, 05.05.2019
A Plague Tale: Innocence wedle skali oczekiwania na pierwszym miejscu u mnie.
0 kudoskrzywy_banen   @   12:18, 05.05.2019
Poza rage 2 i a plague tale to taki średni ten maj.
0 kudosDirian   @   12:48, 05.05.2019
Mnie z kolei najbardziej interesuje nowy Total War. Warhammery to zupełnie nie moje klimaty, z kolei Thrones of Britannia było zwyczajnie słabe. Three Kingdoms zapowiada się super i świetnie będzie wrócić do serii po dłuższej przerwie.

A Plague Tale też zapowiada się nieźle, ale ostatni gameplay trochę ostudził mój zapał.
1 kudosfebra1976   @   15:55, 05.05.2019
Mnie zainteresowało tylko Layers of Fear 2, jak tylko zmniejszy się kupka rozpoczętych tytułów to z chęcią pogram.
0 kudosdabi132   @   16:15, 05.05.2019
Najciekawiej, jak dla mnie wygląda Plague Tale. Rage 2 również może być dobrym tytułem. Jako fan RTS'ów czekam również na nowego Total War'a i Conan Unconquered.
0 kudosRonaldo_   @   09:06, 06.05.2019
Ja z tej listy czekam tylko na A Plague Tale: Innocence.
Dodaj Odpowiedź