A Plague Tale: Innocence (PC) - okladka

A Plague Tale: Innocence (PC)

Premiera:
14 maja 2019
Premiera PL:
14 maja 2019
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (25)Gram (0)Ukończone (17)Kupię (3)

Opis A Plague Tale: Innocence (PC)
Kawira @ 10:25 08.07.2017
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 17h 16min

+ czaswięcej

A Plague Tale: Innocence jest nietypową skradanką z elementami gry akcji, której akcja osadzona jest w średniowiecznej Europie. Za projekt odpowiada Asobo Studio, twórcy Fuel oraz podwykonawcy ReCore.

Historia zaprezentowana w A Plague Tale: Innocence rozpoczyna się w 1349 roku - kontynent zmaga się z epidemią dżumy, podczas której - według różnych statystyk - zmarło od 30% do 60% populacji Europy. Gracz wciela się w Amicię, która ze swoim młodszym bratem, Hugo, próbuje odnaleźć matkę we francuskim mieście zrujnowanym przez Czarną Śmierć.

Bohaterowie przemierzają pełne niebezpieczeństw lokacje, za obronę mając jedynie procę oraz latarnię chroniącą przed wygłodniałymi hordami szczurów. Na ich drodze, oprócz gryzoni, stają również uzbrojeni po zęby inkwizytorzy czyszczący ruiny z wszelkich niedobitków. Kompan sterowany jest przez sztuczną inteligencję i, podobnie jak robot z ReCore, spełnia rolę pomocnika w pokonywaniu zagadek.

Mimo dziecięcych protagonistów, tytuł charakteryzuje się dużą dozą brutalności oraz ciężkim klimatem. Wszędzie walają się poobjadane zwłoki, a szczury bezlitośnie pożerają każdego poza zasięgiem jakiegokolwiek źródła światła. Całą akcje obserwujemy zaś zza pleców bohaterki.

Wymagania: Twórcy gry A Plague Tale: Innocence ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   dabi132,
Screeny z A Plague Tale: Innocence (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosroxa175   @   11:57, 23.08.2022
Już dawno żadna gra nie zaskoczyła mnie w tak pozytywny sposób. Fabuła jest bardzo wciągająca, choć końcowe rozdziały troszkę za bardzo zakręcone jak dla mnie, lecz całość prezentowała bardzo wysoki poziom. To trzymanie przez większość czasu brata za rękę jest urocze. Szczęśliwy Grafika jest bardzo szczegółowa, często zatrzymywałam się w jakimś momencie, żeby przyjrzeć się zwłokom czy grupom szczurów. Dumny Ponadto grałam na słuchawkach i muzyka prezentuje się bardzo klimatycznie i zdecydowanie pasuje do akcji rozgrywanej na ekranie. Moja ocena 9/10. Uśmiech
0 kudosBarbarella.   @   12:30, 09.09.2023
Zainstalowałam. Chyba The Last Of Us było inspiracją dla twórców gry tylko myślę że realia trochę ciekawsze. Trochę się boję że poziom trudności i brak quicksavów mogą mnie zniechęcić ale spróbować trzeba.
0 kudosGuilder   @   19:05, 09.09.2023
Spokojnie, nie jest taka trudna. Chyba tylko ostatniego bossa musiałem kilkukrotnie powtórzyć (ale to też wynikało z pewnego mojego zniechęcenia, bo im dalej w las, tym fabuła coraz bardziej skręca w stronę - żeby nie spoilować za bardzo - braku realizmu).
0 kudosBarbarella.   @   19:27, 09.09.2023
Czyli scenarzystę poniosło? Pewno kończył szkołę w Hollywood. Poirytowany No a początek bardzo obiecujący wciągający i realistyczny.
Co do ostatniego Bossa to Logan się przyznał że przez niego gry nie ukończył a to boli, co innego odbić się na początku gry.
No ale jak ta biedna Amicia ma z tą procą i kamieniami go pokonać kimkolwiek jest? Zdziwiony Mam już przygotowane cheaty jakby co ale to ostateczność, dojdę do finału to zakończenie poznać muszę. Zawstydzony
0 kudosBarbarella.   @   20:04, 07.11.2023
Ostatni Boss dał mi popalić i to nie kilkakrotnie podchodziłam ale kilkanaście z jednodniową przerwą na psychiczną odbudowę. Cheaty okazały się bezużyteczne w tym przypadku a miałam je w pogotowiu właśnie na ten finał. W ogóle poziom trudności pod koniec tak dość mocno idzie w górę. Gdyby tak na początku było to nie wiem czy bym się nie odbiła tak więc dobry pomysł twórców, wciągnąć gracza w świetną fabułą a dopiero potem w łeb go. A fabuła to mnie bardzo wciągnęła, łezki czasem leciały, nawet zakończenie jak Guilder wspomniał trochę zakręcone. Początkowo miałam duże opory przed załączaniem gry i wchodzeniem w ten ponury świat razem z tymi dzieciakami. Potem jak ogarnęłam że Amicia z tą procą tak całkiem bezbronna nie jest i może robić dużą krzywdę niemilcom to frajda zaczęła brać górę nad obawą. W Dwójkę na pewno zagram chociaż ja generalnie mam trochę negatywne nastawienie do sequeli.
Dodaj Odpowiedź