Tekken 8 (PS5) - okladka

Tekken 8 (PS5)

Premiera:
26 stycznia 2024
Premiera PL:
26 stycznia 2024
Platformy:
Gatunek:
Bijatyka
Język:
- napisy
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Redakcja:brak ▶
Czytelnicy:brak ▶
Popularność:5%
Chcesz taki licznik?
Opis Tekken 8 (PS5)
Kawira @ 08:26 07.02.2023
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Tekken 8 to kolejna odsłona popularnej serii bijatyk sięgającej czasów pierwszej generacji konosli Playstation. Za produkcję i wydawnictwo odpowiada firma Bandai Namco Entertainment znana z takich marek jak SoulCalibur, Gundam czy Scarlet Nexus.

Tekken 8, podobnie jak poprzedniczki, pozwala graczowi objąć kontrolę nad jednym z kilkunastu dostępnych wojowników, a następnie mierzyć się z innymi na zróżnicowanych arenach 3D, gdzie same postacie poruszają się tylko w dwóch wymiarach. Walka jest oczywiście nastawiona na zręcznościowa i skupia się na manualnych umiejętnościach grającego.

Rozgrywka Tekken 8 skupia się na ewolucji "siódemki", ale z dużo większym nastawieniem na agresję. System Rage został obcięty do samego Rage Art, natomiast Rage Drive twórcy zastąpili zupełnie nową mechaniką - Heat. Dzięki niej możemy na krótko przejść w specjalny stan pozwalający wyprowadzać nam mocniejsze ataki oraz dłuższe combosy. Ponadto zablokowane ciosy w tej formie zamieniają się w szary pasek, który drugi gracz odnowi jedynie poprzez własne ataki. Tradycyjnie powracają najpopularniejsi bohaterowie - w tym Paul, Jin, King, Law, Lars, Nina i Heihachi. Niektórzy z nich, jak np. wcześniej wspomniany Paul, są już nadszarpnięci zębem czasu przez wieloletnie batalie.

Tekken 8 oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jednak istotą produkcji jest walka w multiplayerze. Ten dostępny jest w paru różnych trybach: lokalnie, na podzielonym ekranie, oraz w pojedynkach sieciowych. Nie zabrakło także tworzenia własnych miniturniejów dla przyjaciół.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
Screeny z Tekken 8 (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?