Tekken 8 zbombardowany przez graczy po wprowadzeniu Battle Passa

Namco wprowadziło Battle Passa do Tekken 8 i zostało za to mocno skrytykowane przez graczy.

@ 08.04.2024, 10:10
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Tekken 8 zbombardowany przez graczy po wprowadzeniu Battle Passa

Decyzja firmy Bandai Namco o dodaniu sklepu z mikrotransakcjami do Tekken 8 kilka tygodni po premierze gry spotkała się ze sporym sprzeciwem, a niedawna decyzja o wprowadzeniu Battle Passa wywołała napływ negatywnych opinii na Steam.

Najnowsze recenzje gry na platformie mają mieszaną średnią, przy czym 40 procent z ponad 3100 recenzji z ostatnich 30 dni jest negatywnych. Większość negatywnych recenzji Tekken 8  piętnuje sklep z mikrotransakcjami oraz nowo wprowadzoną przepustkę sezonową. Wiele wskazuje również na to, że podstawowa wersja gry kosztowała przecież niemało, bo 70 dolarów (u nas 289 zł).

Nieco ponad miesiąc temu, bezpośrednio po ogłoszeniu, że Tekken 8 doda sklep w grze, dyrektor Katsuro Harada bronił decyzji Bandai Namco, powołując się na szybko rosnące koszty rozwoju. Teraz okazuje się, że "ósemka" wymagała prawie trzykrotnie większych nakładów od poprzednika. Studio uważa, że wsparcie gry po premierze wymaga jeszcze większych inwestycji, a wprowadzenie sklepu z mikrotransakcjami pozwoli deweloperom poniesione koszty odzyskać.

Tekken 8 jest dostępny na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz pecetach. Naszą recenzję możecie sprawdzić tutaj, a gdybyście byli zainteresowani zakupem wersji PC, zerknijcie też na wymagania.


Sprawdź także:
Tekken 8

Tekken 8

Premiera: 26 stycznia 2024
PC, PS5, XBOX X/S

Tekken 8 to kolejna odsłona popularnej serii bijatyk sięgającej czasów pierwszej generacji konosli Playstation. Za produkcję i wydawnictwo odpowiada firma Bandai Namco En...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:44, 08.04.2024
Tekken 8 na pewno kupię, ale chyba dopiero na jakiejś promocji.
0 kudosBarbarella.   @   13:25, 08.04.2024
Coś ostatnio japońscy janusze biznesu ruszyli do ataku. Kurcze, jakby jeden po drugim dawali ludziom do zrozumienia "Wy sobie możecie prostestować i drzeć buzie ale w końcu i tak będziecie płacić". Konsternacja
0 kudosMicMus123456789   @   16:07, 08.04.2024
Ponoszą koszta ok, ale czemu wtedy nie zrobią gry jak kiedyś? Kiedyś gra wyszła, było w niej 30 lub 20 wojowników i basta. W trakcie gry odblokowało się alternatywne stroje czy coś i każdy był zadowolony. A dziś tak naprawdę to tylko serwery do multi powinny być kosztem, a sklep trafił do Tekkena tylko dlatego, że twórcy podpatrzyli to z konkurencyjnych bijatyk. Dla mnie może być milion battle passów i innych pierdół, nie trzeba tego kupować, a podstawowy zestaw postaci mi do zabawy wystarczy.