Spore (PC) - okladka

Spore (PC)

Premiera:
05 września 2008
Premiera PL:
05 września 2008
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Symulacja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (252)Gram (125)Ukończone (71)Kupię (35)

Opis Spore (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 38h 32min

+ czaswięcej

Znudzony swoją planetą? SPORE oferuje Tobie prywatny Wszechświat! Tworzysz i rozwijasz nowe formy życia, zakładasz plemiona, budujesz cywilizacje, kreujesz światy i przemierzasz kosmos. Gra obejmuje pięć faz, odpowiadających poszczególnym etapom ewolucji: komórka, stwór, plemię, cywilizacja i kosmos. Każda z faz oznacza odmienne zadania i cele.

Możesz zacząć od komórek i hodować jeden gatunek - od skromnych początków w praoceanie, aż po wyewoluowanie istot rozumnych! Możesz też od razu zająć się tworzeniem plemion lub budową cywilizacji na różnych planetach. Cały wszechświat gry jest do Twojej dyspozycji. Gdzie się wybierzesz? I dlaczego mając tylko dwoje oczu? Chcesz być galaktycznym ambasadorem pokoju? A może kosmicznym tyranem? Wybór należy do Ciebie!

Masz pod ręką rozmaite narzędzia twórcze. Za ich pomocą projektujesz wszystkie elementy wszechświata gry: stwory, pojazdy, budynki, a nawet statki kosmiczne. Choć SPORE jest grą dla jednego gracza, dzieła Twoje i innych fanów są automatycznie przesyłane między poszczególnymi galaktykami, co zapewnia nieograniczoną liczbę światów do eksplorowania.

Najważniejsze cechy:

STWÓRZ własny wszechświat:
przeprowadź gatunek przez wszystkie niebezpieczeństwa praoceanu, by ostatecznie skończyć na intergalaktycznych wojażach.

POKIERUJ stworem w trakcie pięciu etapów gry:
przetrwają najsprytniejsi, a każda decyzja ma konsekwencje dla dalszych pokoleń i ostatecznie przyczyni się do losu Twojej cywilizacji.

PRZEMIERZAJ galaktyki pełne innych graczy:
czy Twoje stwory podbiją wszechświat? A może ukochana planeta zostanie spustoszona przez obcą rasę?

PUBLIKUJ swoje kreacje:
wszystko, co tworzysz jest udostępniane innym graczom i vice versa. W grze poznasz masę stworów i odwiedzisz niesamowite miejsca.

PEGI: Od 12 lat
Screeny z Spore (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosjooki111   @   10:21, 06.07.2011
Uwielbiam takie gry. Polecam Uśmiech
0 kudosImrachil   @   20:29, 30.08.2011
Jak dla mnie gra fajna ale trohe dla dzieci.Mi sie nudzi po jakimś tygodniu grania
0 kudosamdep50   @   20:12, 03.02.2012
Troszkę mnie w pewnej chwili zmęczył ulubiony Minecraft, rozejrzałam się po grach EA i w dystrybucji cyfrowej zobaczyłam Spore za jedyne 12,- złotych.
Pomyślałam, że za tę kwotę, to nawet na 2-3 godziny zabawy można kupić.

Wrażenia... mieszane.
Pewnie za dużo oczekiwałam, bo to przecież MAXIS - a SimCity było, a właściwie nadal jest, genialne.
Ale SimCity było właściwie dla dorosłych, czytałam, że polecano grę jako ćwiczenie dla studentów urbanistyki.

Spore jest z zupełnie innej bajki, dla innego odbiorcy - dorosłym nie trzeba prezentować teorii ewolucji, a dla dzieci w wieku szkolnym może to być przygotowanie do tego tematu. Jeśli w ogóle zauważą ten aspekt gry... Puszcza oko

Co do samej gry - Edytor niby świetny, ale ilość elementów dających konkretne premie do umiejętności, jednak bardzo ograniczona, czyli stwory mające szansę na przeżycie w świecie gry, robią się siłą rzeczy bardzo do siebie podobne.

Grałam tylko ok. 10 godzin, rozpoczęłam życie na 3 planetach i nadal nie wiem, jak ewolucyjnie osiągnąć stwora wszystkożernego - a jak wiadomo, na Ziemi właśnie wszystkożerne prześcignęły inne na drodze ewolucji. Puszcza oko Puszcza oko

Można oczywiście zacząć od fazy stwora i stworzyć wszystkożernego, tak zrobiłam - okazało się, że wtedy brak mu pewnej umiejętności, możliwej do zdobycia za przejście fazy komórki.

W fazie plemienia jestem dopiero od 15 minut, nie wiem, czy na tym nie zakończę - na tym etapie zmienia się sterowanie i nagle nie mogę się połapać, co i jak.

W tym co dotąd zdążyłam zobaczyć, widzę rodzaj humoru typowy dla MAXIS, jednak potraktowanie tematu ewolucji wyłącznie humorystycznie wydaje mi się przesadne, a tak to właściwie wygląda. Te wszystkie elementy dodawane do stwora, aby dać mu określone umiejętności - każdy stwór wygląda potem mniej lub bardziej śmiesznie i cudacznie.
0 kudosSzymono111   @   22:50, 03.02.2012
Spore to perełka!
Jest to niesamowite połączenie strategii,erpega,zręcznościówki i kilku innych gatunków.Formuła tej gry jest zupełnie nowa i bardzo oryginalna.Jak dla mnie zbyt cukierkowa,ale to moje zdanie.Gdyby miała troszkę inny styl graficzny to bym pograł dłużej i na pewno uznałbym ją za moją grę miesiąca.Ale daje:
8,5
0 kudosPietek=)   @   21:27, 24.03.2012
Cytat: bat2008kam
Z tego co słyszałem, gra sprawia niezwykle pozytywne wrażenie przez pierwsze 2-3 godziny grania. Później ponoć optymizm i grywalność leci na łeb na szyję.


Dokładnie tak. Pierwsza "faza" tworzenia naszych postaci była że tak napiszę dobra i wciągająca ale następne fazy już robią się nudnawe i mało pomysłowe.

Po którejś fazie, teraz już nie pamiętam której zaprzestałem grać Dumny ale gra którą warto zagrać Uśmiech
0 kudosAndziorka   @   21:34, 24.03.2012
I mi też po jakimś czasie się znudziło, ale gra całkiem całkiem - coś innego i mi się podobała.
0 kudosSzymono111   @   12:24, 25.03.2012
Gra się nudzi ponieważ robi się w niej ciągle to samo.Fakt,są te epoki rozwoju,ale to zmienia tylko rozgrywkę z nawalanki na strategię.Edytor jest strasznie fajny i dzielenie się ze znajomymi swoimi stworkami to bardzo ciekawe zajęcie,ale z kim tu się dzielić skoro wszyscy wokół mówią że to dziecinada.
0 kudosAndziorka   @   12:55, 25.03.2012
No niby robi się ciągle to samo, ale gra i tak przyciąga. Dziecinada? Ja mam 25 lat, a chętnie po grę sięgnęłam jakiś czas temu.
0 kudosPietek=)   @   14:45, 25.03.2012
Ja grałem w tą grę w wieku 18 lat i jakoś nie odczuwałem ażeby ta gra była skierowana tylko do młodych graczy Cool

A co edytora to właśnie mi się przypomniało że był rewelacyjny Puszcza oko .
Tworzyć można takie stwory że każdy może mieć zupełnie inne postaci Pokręcony .
... ale szczerze powiedziawszy ze względu na sam edytor na pewno bym ponownie nie zagrał w Spore Święty
0 kudosgaMeManiac   @   00:51, 01.04.2012
Szczególnie interesująca robi się gdy wchodzimy w fazę kosmosu (jak ktoś lubi kosmos) masa rzeczy do zebrania, osiągnięć do zdobycia, handel międzygwiezdny, ingerencja w życie na innych planetach i takie tam pierdoły. No i ta tajemniczość, gdyż wciąż zbliżamy się do środka galaktyki. Ogólnie zajawkowa pozycja dla kreatywnych i lubiących tworzyć swoją historię w grze.
0 kudosLosiu12   @   11:49, 30.06.2012
Mi się w to fajnie grało.Najlepsze były faza komórki i stwora.Reszta mnie nie przyciąga.
0 kudosrufusx95   @   12:17, 26.07.2012
Gra nudzi się po kilku godzinach. Cóż 7/10
0 kudosBuuny   @   02:03, 15.03.2016
Bardzo fajna odskocznia od wszystkich innych strategii. Spore oferuje kilka zróżnicowanych poziomów lecz na etapie plemienia czułem jak by to co robiłem do tej pory nie miało sensu: / tak czy siak polecam cieplutko.
0 kudosQuinto   @   12:15, 18.04.2016
Po parunastu godzinach gry, może rzeczywiście trochę nudzi, ale trzeba przyznać, że jest niesamowicie piękna pod wieloma względami. Bajkowy świat i swoboda kreowania własnego świata i podbijania kosmosu zdecydowanie wpływają na pozytywne odczucia dotyczące tej gry.
0 kudosJackieR3   @   12:34, 18.04.2016
Gra zaskakuje bo sugeruje że na początku była komórka a nie komórka.
Ale kto w to uwierzy?
Dodaj Odpowiedź