Sid Meier's Civilization IV (PC) - okladka

Sid Meier's Civilization IV (PC)

Premiera:
25 października 2005
Premiera PL:
25 listopada 2005
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (168)Gram (67)Ukończone (25)Kupię (11)

Opis Sid Meier's Civilization IV (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 24h 24min

+ czaswięcej

Civilization (Cywilizacja) 4. 6 milionów kopii sprzedanych na całym świecie i niezwykle wysokie oceny prasy - Sid Meier’s Civilization to jedna z najsłynniejszych serii gier na PC wszechczasów. Teraz Sid Meier i Firaxis Games wynoszą tą niewiarygodnie wciągającą grę na jeszcze wyższy poziom, dodając nowe sposoby gry i zwycięstwa oraz nowe narzędzia do zarządzania i rozwoju cywilizacji. Znalazło się też miejsce dla niezwykle prostych w użyciu aplikacji do modyfikowania silnika gry oraz zaawansowanych trybów gry wieloosobowej. Civilization IV to także krok w przód jeśli chodzi o grafikę - dzięki silnikowi 3D całość wygląda naprawdę efektownie. Civilization IV uznane zostało przez prasę za jedną z dziesięciu najlepszych gier 2005 roku i jest zakupem koniecznym dla graczy na całym świecie!

Cechy:
* Szybsza rozgrywka - przebieg gry usprawniono i przyspieszono, aby była bardziej dynamiczna i interesująca.
* Łatwość obsługi - prosty w użyciu interfejs został zaprojektowany tak, aby fani gier akcji i RTSów natychmiast czuli się jak w domu. Również początkujący gracze będą mogli rozpocząć rozgrywkę zaraz po rozpakowaniu gry.
* Drzewo technologiczne - bardziej elastyczny system odkrywania technologii pozwala graczom na większy wybór sposobu rozwoju cywilizacji.
* Nowe elementy - więcej narodów, jednostek i budynków w miastach.
* Gra wieloosobowa - w sieci lokalnej, przez Internet, E-mail i w trybie turowym.
* Opcje gry drużynowej - dzięki systemowi sojuszy możesz dzielić efekty cudów, informacje o mapie, jednostki i terytorium ze swoim przyjacielem.
* Nowy silnik 3D - podziwiaj pięknie animowane jednostki i wspaniałe miasta, które pojawią się na mapie.
Narzędzia modyfikacji plansz - Civilization IV zostało zaprojektowane tak, aby gracze mogli sami zaprojektować własne elementy - w pakiecie znajduje się edytor map obsługujący XML i język Python.
Wybierz przywódcę - większość nacji ma teraz po 2 przywódców do wyboru, a każdy z nich wnosi do gry własne, unikatowe premie.
* Opcje społeczne - po wynalezieniu odpowiednich technologii pojawią się opcje społeczne. Wolność słowa czy niewolnictwo? Tron dziedziczony czy wolne wyobry? Wszystko zależy od Ciebie!
* Religie - w grze pojawia się 7 wyznań, które odblokowują się dzięki rozwojowi technologii. Dzięki nim możesz wpływać na zadowolenie ludzi, zdobywać fundusze i tworzyć Proroków.
* Wielcy ludzie - wykorzystanie specjalistów w danej dziedzinie skutkuje zdobywaniem specjalnych punktów i w efekcie - pojawieniem się wielkich artystów, przedsiębiorców, inżynierów i naukowców. Można ich wykorzystać do uzyskania nowych technologii, rozpoczęcia Złotego Wieku albo zwiększenia wydajności pracowników w miastach.
* Promocje - każda jednostka posiada własną ścieżkę rozwoju, a zdobycie kolejnych poziomów skutkuje premiami do ataku/obrony, przemieszczania się, widoczności i szansy na wycofanie się.
* Przerywniki filmowe - obejrzyj ponad 70 efektownych filmów uzupełniających rozgrywkę.


Wkład w encyklopedię mieli:   TheVujek,
PEGI: Od 12 lat
Screeny z Sid Meier's Civilization IV (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPowlSiz   @   08:59, 03.05.2012
Bardzo fajna gra ,ale po dłuższym czasie można się znudzić...
0 kudosshuwar   @   23:57, 14.09.2012
Grałem w tą grę namiętnie w czasach wersji nr 2. Odkurzyłem ją kupując wersję IV. Jednak trochę się zawiodłem. Grafika w stosunku do dwójki oczywiście zmieniła się, jednak sama rozgrywka praktyczne została niezmieniona. Po tygodniu znudziła mnie rozgrywka, gdy przyszło mi zarządzać sporą armią i dużą ilością miast. Miałem nadzieję, że z czasem autorzy znajdą jakiś pomysł na ten problem, który istnieje od pierwszych wersji Cywilizacji :-(
0 kudosBrzuch   @   17:06, 17.09.2012
Na moje 4. była w porządku. Teraz gram w 5 część, jednak chętniej bym przerzucił kilka pomysłów z 5tki do 4. IMHO 4 wygrywa Uśmiech
0 kudosceslak123   @   13:34, 02.07.2013
jest to moja trzecia ulubiona gra (za gothiciem i gta sa ) polecam ją wszystkim fanom strategi i nie tylko ;)