The Elder Scrolls Online (PC) - okladka

The Elder Scrolls Online (PC)

Premiera:
04 kwietnia 2014
Premiera PL:
04 kwietnia 2014
Platformy:
Gatunek:
MMO / RPG
Język:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (17)Gram (9)Ukończone (1)Kupię (7)

Opis The Elder Scrolls Online (PC)
DevMat @ 16:08 17.05.2012
"DevMat"

Śr. długość gry: 53h 50min

+ czaswięcej

The Elder Scrolls Online to stworzona przez Zenimax Online Studios gra typu MMORPG, osadzona w krainie Tamriel, znanej wszystkim fanom marki The Elder Scrolls.

Gracz trafia na kontynent Tamriel, a sama akcja toczy się tysiąc lat przed wydarzeniami z ostatniej odsłony serii - Skyrim. Zwiedzany świat zamieszkiwany jest przez różnego rodzaju potwory oraz trzy, wrogie, frakcje: The Dagerfall Convenant, The Aldmeri Dominion oraz The Ebonheart Pact. Tworząc swoje alter-ego, oprócz typu wojownika oraz rasy, musimy opowiedzieć się za jednym ze stronnictw, by ramię w ramię z kompanami prowadzić Wojny Sojuszy w trybie PvP.

Rozgrywka przedstawiona jest z perspektywy trzeciej osoby (możliwe jest przełączenie się na kultowy dla tej marki, obraz z oczu gracza). Wykonujemy zadania zlecane przez postacie niezależne, zdobywając tym samym punkty doświadczenia oraz wchodząc na wyższe levele. Dzięki nim możemy mierzyć się z lepiej wyposażonymi przeciwnikami: każdy kolejny poziom pozwala na dyspozycję określonej puli punktów na potrzebne umiejętności.

Walka prowadzona jest w czasie rzeczywistym, a siłę ciosów i ich częstotliwość reprezentuje pasek wytrzymałości. Regeneruje się automatycznie, ale możemy przyspieszyć jego zapełnianie poprzez korzystanie z odpowiednich fiolek z napojem (analogicznie sytuacja tyczy się zdrowia oraz many).

Cechą charakterystyczną The Elder Scrolls Online jest to, iż decydując się na konkretną klasę protagonisty, wcale nie musimy podążać jedną ścieżką np. maga. Równie dobrze, po wybraniu klasycznego wojownika, możemy ulepszać i szkolić się w profesji alchemika - to zadanie ułatwia system awansowania w poszczególnych podkategoriach w statystykach bohatera. Im częściej korzystamy z danego rodzaju broni, tudzież magii lub czegokolwiek innego, tym szybciej zdobywamy kolejne udoskonalenia dla oręża.

Gra oparta jest na silniku Hero Engine, napędzający wcześniej m.in. Star Wars: The Old Republic. Oprawa dźwiękowa to klasyczny zestaw utworów nagranych przy pomocy orkiestry symfonicznej, która charakteryzuje się dużą ilością patosu oraz "dumnych" fragmentów, budujących klimat epickich starć.

Wymagania: Twórcy gry The Elder Scrolls Online ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z The Elder Scrolls Online (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:36, 16.01.2019
No i proszę. I tu Bethesda z Zenimax pokazują jak mogło wyglądać Fallout 76 przez kolejne lata, jak to robią w przypadku TESO - w czerwcu szykuje się nowy, genialny "Dodatek/Moduł/DLC"!

Elsweyr - trailer
0 kudosshuwar   @   10:48, 16.01.2019
No może i cinematic, ale chyba każdy nowy dodatek do TESO było mega... i cicho liczyłem, że smoki w końcu wprowadzą.
0 kudosTheCerbis   @   10:57, 16.01.2019
Fajnie w sumie, że wprowadzają nowe prowincje, ciekawe czy w końcu całe Tamriel zostanie odtworzone. I Akavir. Może Nirn cały.
0 kudosGuilder   @   11:01, 16.01.2019
Akaviru pewnie nie będzie, ale już całe Tamriel byłoby nie lada osiągnięciem.
0 kudosTheCerbis   @   11:10, 16.01.2019
Też tak sądzę. Może Akavir w jakiejś osobnej odsłonie?
0 kudosGuilder   @   12:08, 16.01.2019
Już chyba kiedyś o tym pisaliśmy na tym forum. Byłoby super, natomiast spodziewam się najpierw obskoczenia całego Tamriel. Ewentualnie w którejś części o to zahaczymy delikatnie.

Zaś co do samego TESO, to myślę, że kiedyś w to zagram - ponoć solo też można się nieźle pobawić. Ale że lubię mieć dostęp do jak największego obszaru - poczekam aż wydadzą zbiorczo całość ze wszystkimi dodatkami. A potem oczywiście poczekam, aż stanieje. Szczęśliwy
0 kudosshuwar   @   12:23, 16.01.2019
Solo można, jak najbardziej. Ja przeszedłem wątek fabularny solo. Z innymi graczami się kooperuje i niektóre miejsca łatwiej przejść idąc z grupą.
0 kudosTheCerbis   @   12:31, 16.01.2019
Cytat: Guilder
le że lubię mieć dostęp do jak największego obszaru - poczekam aż wydadzą zbiorczo całość ze wszystkimi dodatkami.
To możesz długo poczekać, zważywszy na to ile gry MMO są wspierane. Ja bym nabył jednak wcześniej. Uśmiech
0 kudosGuilder   @   13:03, 16.01.2019
Tylko że tego już wyszło tyle, że chcąc to sprawdzić, pogubiłem się. Dumny Znając swoje szczęście, kupiłbym coś dwa razy, a zapomniał o czym innym. Puszcza oko
0 kudosshuwar   @   13:34, 16.01.2019
Ta wersja ze smokami chyba ma wydanie ze wszystkimi elementami wydanymi do tej pory.
0 kudosshuwar   @   14:09, 16.01.2019
No tanie to to nie będzie, bo sam ten update, to kosz rzędu 170 zł. No pożyjemy, zobaczymy. Zawsze udawało mi się wyhaczyć te dodatki za pół ceny.
0 kudoslogan23   @   15:05, 16.01.2019
Cytat: TheCerbis
Fajnie w sumie, że wprowadzają nowe prowincje, ciekawe czy w końcu całe Tamriel zostanie odtworzone. I Akavir. Może Nirn cały.
Chętnie bym zwiedził Akavir.
0 kudosLucianKamil   @   12:52, 14.08.2019
Jest do naprawde dobra gra MMORPG wypiera ona WOW. Szczególnie nowy dodatek Elswyr.
Dodaj Odpowiedź