The Elder Scrolls Online (PS5) - okladka

The Elder Scrolls Online (PS5)

Premiera:
15 czerwca 2021
Premiera PL:
15 czerwca 2021
Platformy:
Gatunek:
MMO / RPG
Język:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis The Elder Scrolls Online (PS5)
Materdea @ 11:08 23.06.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 53h 50min

+ czaswięcej

The Elder Scrolls Online to stworzona przez Zenimax Online Studios gra typu MMORPG, osadzona w krainie Tamriel, znanej wszystkim fanom marki The Elder Scrolls.

Gracz trafia na kontynent Tamriel, a sama akcja toczy się tysiąc lat przed wydarzeniami z ostatniej odsłony serii - Skyrim. Zwiedzany świat zamieszkiwany jest przez różnego rodzaju potwory oraz trzy, wrogie, frakcje: The Dagerfall Convenant, The Aldmeri Dominion oraz The Ebonheart Pact. Tworząc swoje alter-ego, oprócz typu wojownika oraz rasy, musimy opowiedzieć się za jednym ze stronnictw, by ramię w ramię z kompanami prowadzić Wojny Sojuszy w trybie PvP.

Rozgrywka przedstawiona jest z perspektywy trzeciej osoby (możliwe jest przełączenie się na kultowy dla tej marki, obraz z oczu gracza). Wykonujemy zadania zlecane przez postacie niezależne, zdobywając tym samym punkty doświadczenia oraz wchodząc na wyższe levele. Dzięki nim możemy mierzyć się z lepiej wyposażonymi przeciwnikami: każdy kolejny poziom pozwala na dyspozycję określonej puli punktów na potrzebne umiejętności.

Walka prowadzona jest w czasie rzeczywistym, a siłę ciosów i ich częstotliwość reprezentuje pasek wytrzymałości. Regeneruje się automatycznie, ale możemy przyspieszyć jego zapełnianie poprzez korzystanie z odpowiednich fiolek z napojem (analogicznie sytuacja tyczy się zdrowia oraz many).

Cechą charakterystyczną The Elder Scrolls Online jest to, iż decydując się na konkretną klasę protagonisty, wcale nie musimy podążać jedną ścieżką np. maga. Równie dobrze, po wybraniu klasycznego wojownika, możemy ulepszać i szkolić się w profesji alchemika - to zadanie ułatwia system awansowania w poszczególnych podkategoriach w statystykach bohatera. Im częściej korzystamy z danego rodzaju broni, tudzież magii lub czegokolwiek innego, tym szybciej zdobywamy kolejne udoskonalenia dla oręża.

Gra oparta jest na silniku Hero Engine, napędzający wcześniej m.in. Star Wars: The Old Republic. Oprawa dźwiękowa to klasyczny zestaw utworów nagranych przy pomocy orkiestry symfonicznej, która charakteryzuje się dużą ilością patosu oraz "dumnych" fragmentów, budujących klimat epickich starć.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Recenzja, zapowiedź, kody, poradnik i inne
Screeny z The Elder Scrolls Online (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?