Hades II na pierwszym gameplayu

Studio Supergiant Games po raz pierwszy pokazało swoje nowe dzieło, grę rogue-lite zatytułowaną Hades 2.

@ 18.04.2024, 12:07
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Hades II na pierwszym gameplayu

Pisaliśmy wczoraj o tym, że ruszyły już zapisy do technicznego testu gry Hades II. W związku z tym deweloperzy postanowili przeprowadzić transmisję na żywo, w trakcie której zaprezentowali swój nowy projekt. Gameplay obejmuje wiele ważnych elementów, w tym system walki oraz umiejętności.

Jeśli chodzi o fabułę, w Hades II dowiadujemy się, że tytan Kronos postanowił porwać Hadesa i jego rodzinę. Melinoë, córka Hadesa, musi ich teraz uratować. Ze względu na to, że jest ona wiedźmą, jej styl walki mocno różni się od tego, którym dysponował protagonista jedynki, Zagreus. Dziewczyna potrafi biegać, robić susy oraz wykonywać różne warianty siłowe tych samych ciosów.

Zaświaty, miejsce akcji, także oczywiście przeszły lifting. Pojawili się w nim między innymi nowi przeciwnicy, w tym także potężni bossowie. Na szczęście bohaterka nie jest bezbronna i do dyspozycji ma całkiem szeroki wachlarz wyposażenia, dzięki któremu jest w stanie szybko i skutecznie pozbywać się oponentów. Ważne są też specjalne Karty Magii, które Melinoë odblokowuje w miarę postępów.

Techniczny test Hades II zorganizowany zostanie niebawem, a potrwa prawdopodobnie kilka tygodni. Wciąż nie wiemy kiedy dokładnie nastąpi premiera finalnej wersji gry, ale podobno deweloperzy celują w bieżący rok.


Sprawdź także:
Hades II

Hades II

Premiera: 06 maja 2024
PC

Hades II to kontynuacja popularnej gry hack & slash utrzymanej w klimacie roguelike, której akcja osadzona została w mitologii greckiej. Za projekt odpowiada studio Super...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?