Nie zagramy w nowe Deus Ex? Prawie 100 osób traci pracę w Eidos Montreal

Kolejne studio dotknęły wielkie czystki.

@ 29.01.2024, 20:56
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Nie zagramy w nowe Deus Ex? Prawie 100 osób traci pracę w Eidos Montreal

Nieciekawe wieści docierają do nas zza oceanu. Jak się okazuje, studio Eidos Montreal przechodzi restrukturyzację, w wyniku której pracę straci 97 osób. Jednocześnie pod ogromnym znakiem zapytania stoi dalsza przyszłość marki Deus Ex.

Kolejna gra z cyklu Deus Ex nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale według różnych plotek z ostatnich kilkunastu miesięcy, projekt był przynajmniej w dość zaawansowanej fazie planowania lub też wczesnej produkcji. Entuzjazm w ubiegłe wakacje studził aktor wcielający się w postać Adama Jensena, twierdząc, że według jego informacji - studio nie pracuje obecnie nad nowym Deusem.

Zdaje się więc, że prace nad grą w ogóle nie ruszyły, a czytając dzisiejszy komunikat - nie zanosi się na to, byśmy w ciągu najbliższych lat mieli zagrać w kontynuację Rozłamu Ludzkości z 2016 roku. Studio Eidos Montreal potwierdza bowiem liczne zwolnienia i konieczność restrukturyzacji.


"Przez ostatnie 17 lat nasze zespoły w Eidos rozwijały najbardziej lubiane marki na rynku, łącząc głęboką fabułę i innowacje, z czego powstawały unikalne gry. Stworzyliśmy niezapomniane, wielokrotnie nagradzane produkcje, z których jesteśmy dumni. Wiemy, że członkowie naszych zespołów włożyli w nie wszystkie swoje serca i dusze." - czytamy w komunikacie na platformie X.

„Globalna sytuacja ekonomiczna, wyzwania naszej branży i kompleksowa restrukturyzacja ogłoszona przez Embracer w końcu dotknęły także nasze studio. Podjęliśmy trudną decyzję o zwolnieniu 97 osób z zespołów deweloperskich, wsparcia oraz administracji."

"Pracujemy nad zapewnieniem wsparcia zwalnianym pracownikom. Ci bardzo utalentowani i doświadczeni ludzie wchodzą na rynek pracy, a my spróbujemy im pomóc w znalezieniu nowych projektów."  -  kończą zarządcy Eidos Montreal.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   22:48, 29.01.2024
Nie powiem że przy Deusach bawiłam się źle ale do kontynuacji mnie nie ciągnie. Dla mnie temat wyeksploatowany tym bardziej że niekoniecznie nadążałam za fabułą. A moją chęć na faszerowanie się modyfikacjami ciała i umysłu zaspokaja z nawiązką Cyberpunk. Uśmiech
0 kudospetrucci109   @   00:05, 30.01.2024
U mnie Rozłam Ludzkości czeka w bibliotece na PSie ale Bunt Ludzkości jakoś mnie nie porwał więc whatever jeśli kolejna część nie powstanie... Szkoda tylko zwolnionych pracowników.
0 kudosmrPack   @   11:46, 30.01.2024
Cytat: petrucci109
U mnie Rozłam Ludzkości czeka w bibliotece na PSie ale Bunt Ludzkości jakoś mnie nie porwał więc whatever jeśli kolejna część nie powstanie... Szkoda tylko zwolnionych pracowników.
Myslałem, że tylko mnie nie porwał Niewinny Przeszedłem z bólem Directors Cut jako Pacyfista. O ile hakowanie było nie najgorsze, o tyle skradanie męczyło Poirytowany Do gry nie wróciłem, a kontynuację kupiłem dawno temu i jak na razie czeka w kolejce Konsternacja
Trochę przeszarżowali z tymi zakupami i robią porządki Poirytowany Mi szkoda również fanów, bo o ile Square Enix nic nie robiło z marką, to były jakieś nadzieje, że po sprzedaży coś w sprawie kolejnej odsłony ruszy.
0 kudosGuilder   @   19:40, 30.01.2024
A ja za to jestem wielkim fanem serii, więc jestem cholernie przybity. Smutny Oj, był ten Embracer jednak kolosem na glinianych nogach i ten upadek robi się coraz bardziej spektakularny, ale też tragiczny. Wykupili prawa do mnóstwa wspaniałych tytułów i serii. Szkoda by to było wszystko zamrozić na czas nieokreślony.