Eidos Montreal chciałoby wrócić do Deus Ex i przygotować grę lepszą od Cyberpunk 2077

Ekipa odpowiedzialna za cykl Deus Ex może niebawem zapowiedzieć kolejną jego odsłonę. Nowy właściciel prawdopodobnie na to pozwoli.

@ 08.08.2022, 11:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Eidos Montreal chciałoby wrócić do Deus Ex i przygotować grę lepszą od Cyberpunk 2077

Embracer Group jest od kilku miesięcy właścicielem studia Eidos Montreal. Dotychczas ekipa należała do Square Enix i odpowiadała m.in. za cykl Deus Ex, którego ostatnia odsłona, Rozłam Ludzkości, zadebiutowała w 2016 roku, a od tamtej pory nastała głucha cisza. Pod skrzydłami nowego właściciela marka może jednak powrócić. Na to wskazują przynajmniej najnowsze doniesienia.

Znany dziennikarz, Jeff Grubb, opublikował niedawno w sieci kolejny program z cyklu Game Mess Mornings. W jego trakcie powiedział on, że Eidos Montreal chciałoby powrócić do serii Deus Ex i "zrobić to, czego Cyberpunk 2077 nie był w stanie". Choć nie wiemy o co dokładnie chodzi, można przypuszczać, że CD Projekt RED niezbyt dobrze przygotował symulację miasta. To zdecydowanie wymagało poprawy.

Rozłam Ludzkości, wspomniana wcześniej ostatnia odsłona popularnego cyklu, zakończyła się na tzw. cliffhangerze. Fani na pewno byliby zadowoleni, gdyby Eidos Montreal do serii powróciło i zaoferowało nam kontynuację zapoczątkowanego przez laty wątku. Szczególnie, że sprzedało się ono całkiem nieźle, bo w nakładzie przekraczającym 12 mln egzemplarzy.

Czekamy oczywiście na kolejne doniesienia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   14:39, 08.08.2022
Cytat : "Eidos Montreal chciałoby powrócić do serii Deus Ex i "zrobić to, czego Cyberpunk 2077 nie był w stanie"."
No faktycznie , mogą wypuścić grę z mniejsza ilością błędów .Są w stanie tego dokonać. Dumny
0 kudosGuilder   @   18:19, 08.08.2022
Cytat: Barbarella.
No faktycznie , mogą wypuścić grę z mniejsza ilością błędów .Są w stanie tego dokonać. Dumny
Akurat Mankind Divided miało sporo problemów technicznych, więc pod tym względem byłbym raczej ostrożny w optymizmie. Puszcza oko
Tak czy inaczej, nie wolno pozwolić na to, by Deus Ex umarł. To jedna z najbardziej kultowych serii gier w historii branży. Czekaliśmy wystarczająco długo.
0 kudosBarbarella.   @   21:04, 08.08.2022
Cytat: Guilder
Mankind Divided miało sporo problemów technicznych

A faktycznie . Ja grałam ładnych parę lat po premierze a zdarzało mi się od czasu do czasu że po wejściu do ekwipunku przy próbie modyfikacji broni gra się wyłączała. Miałam dodatkowe emocje . Uda się czy nie ?
A jeśli chodzi o samą serię to przyznam że największe wrażenie zrobiła na mnie Jedynka .Potem już tak średnio niestety , bawiłam się dobrze ale na kontynuację jakoś specjalnie nie czekam. Nawet nie pamiętam zarysu fabuły ostatniej części a grałam kiedy ,rok temu ?