Helldivers II - znamy sprzedaż gry

Sony ujawniło wreszcie w jakiej liczbie egzemplarzy sprzedało się Helldivers II. Okazuje się, że osiągnęło imponujący rezultat.

@ 14.05.2024, 12:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Helldivers II - znamy sprzedaż gry

Sony opublikowało niedawno najnowszy raport finansowy, dotyczący minionego już roku 2023. W publikacji zawarto między innymi sprzedaż Helldivers II, która do tej pory nie była znana. Okazuje się, że najnowsze dzieło Arrowhead Game Studios rozeszło się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy.

Helldivers II zadebiutowało 8 lutego, a do 5 maja sprzedało się w liczbie 12 milionów sztuk na PC oraz PS5. Prezes Sony Interactive Entertainment, Hiroki Totoki, potwierdził, że dzięki temu przedsięwzięcie zdołało pokonać God of War Ragnarok, przynajmniej jeśli mówimy o takim samym okresie od debiutu. Dzięki temu Helldivers II stało się najszybciej sprzedającym się tytułem, wydanym przez PlayStation. Jest to też największa premiera SIE na PC.

Sukces Helldivers II jest oczywiście zasłużony, mimo że ostatnio dookoła gry było dość gorąco. Sony postanowiło bowiem zmienić wymagania projektu, zmuszając graczy do zakładania kont PlayStation Network i łączenia ich z kontami Steam. Wielu się to nie spodobało, przez co w sieci zaczęły pojawiać się masowo negatywne recenzje, a liczba jednocześnie grających mocno spadła. Finalnie Sony wykonało zwrot o 180 stopni i sytuacja się uspokoiła.

Jeśli planujecie kupić Helldivers II, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję i pamiętajcie o sprawdzeniu wymagań sprzętowych wersji PC.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:08, 14.05.2024
Taa. Znowu wielki sukces i znowu się okaże że akcje Sony spadły. U nich to czym lepiej tym gorzej. Rozbawiony