Wyciekło kilka informacji na temat parametrów Switcha 2

Pojawiły się kolejne plotki na temat specyfikacji sprzętowej konsoli Nintendo Switch 2.

@ 13.05.2024, 11:40
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
switch

Wyciekło kilka informacji na temat parametrów Switcha 2

Członkowie forum Famiboards od jakiegoś czasu śledzą dane celne i wysyłkowe, próbując znaleźć informacje na temat przesyłek pomiędzy Nintendo, NVIDIĄ i innymi producentami części.

Dzięki temu pojawiły się kolejne spekulacje na temat specyfikacji technicznej następcy Nintendo Switch. Pierwsza plotka dotyczy układu pamięci RAM, a dokładnie tego, że kieszonsolka zaoferuje 12 GB. Obecnie nie jest jasne, czy będzie to pamięć LPDDR5, czy LPDDR5X, ale podobno będzie działać z szybkością 7500 milionów transferów na sekundę.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż oryginalny Switch miał 4 GB pamięci RAM LPDDR4, która działała z prędkością do 3200 milionów transferów na sekundę.

Dodatkowo Famiboards donoszą, że pamięć do przechowywania danych nowego Switcha będzie miała pojemność 256 GB i to w standardzie UFS 3.1, co oznacza potencjalną prędkość odczytu do 2100 MB/s. Tutaj należy przypomnieć 32 GB pamięci oryginalnego Switcha, osiągającą maksymalną prędkość około 300 MB/s.

Powyższe doniesienia to oczywiście informacje niepotwierdzone, więc nie należy się przesadnie emocjonować. Wiemy tylko tyle, że konsola zostanie ujawniona w tym roku finansowym, czyli do 31 marca 2025 roku. Ponadto warto podkreślić, że sam prezes Nintendo twierdzi, iż nowa platformach będzie w jego rozumieniu bezpieczną kontynuacją Nintendo Switch, a nie rewolucją, zmieniającą wszystko.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:02, 13.05.2024
Hi hi. To kolega thiefi się będzie śmiał że to dalej się nie umywa do Steam Decka. Dobra, to ja też jak mi odwali i kupię takie ustrojstwo to Switchem nie będę sobie głowy zawracać, nawet Zelda mnie nie skusi.
0 kudosmrPack   @   15:03, 13.05.2024
Cytat: Barbarella.
To kolega thiefi się będzie śmiał że to dalej się nie umywa do Steam Decka.
I nie musi się umywać. Siła konsol Nintendo nie tkwi w podzespołach, a w grach Puszcza oko Czuję, że następca Switcha dalej będzie sprzedawał się jak szalony.
0 kudosBarbarella.   @   15:18, 13.05.2024
Cytat: mrPack
Siła konsol Nintendo nie tkwi w podzespołach, a w grach

Tak. Najbardziej mi się Zelda kojarzy ale pewno mają tam jeszcze coś w zanadrzu. Nie dziwi więc stanowcza postawa w sprawie emulatorów. Początkowo mi się zdawało że przesadzają ale teraz widzę że to faktycznie mogłoby im bardzo zaszkodzić.