Sukces GTA Online był zaskoczeniem dla twórców

Ekipa nie spodziewała się tego, że GTA Online przyciągnie tak wielu graczy i będzie to nadal robić 10 lat po premierze.

@ 06.03.2023, 12:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Sukces GTA Online był zaskoczeniem dla twórców

Od premiery GTA V minęło naprawdę mnóstwo czasu. Projekt studia Rockstar początkowo zadebiutował w postaci przeznaczonej wyłącznie dla jednego gracza, a później dodany został do niego tryb wieloosobowy, czyli GTA Online. Twórcy sami przyznają, że nie spodziewali się, iż odniesie on tak spektakularny sukces. Powiedział to niedawno dyrektor projektu, Scott Butchard, w rozmowie z GamesRadar.

"Kiedy zaczynaliśmy, nie sądzę, abyśmy marzyli o tym, że 10 lat później będziemy to kontynuować. Sukces GTA Online jest czymś, czego się nie spodziewaliśmy", powiedział Butchard.

"Chcemy oczywiście, aby aktualizacje GTA Online były darmowe i dostępne dla wszystkich, aby cała nasza społeczność mogła go doświadczać. Ten plan dziś się nie zmienił. Gdy zaczynaliśmy, GTA Online było głównie doświadczeniem sieciowym - nieważne czy chodziło o współpracę czy współzawodnictwo - chcieliśmy jak najwięcej graczy, bawiących się razem w tej samej przestrzeni. W miarę upływu czasu zdaliśmy sobie sprawę z tego, że doświadczenie to będzie lepsze, jeśli zapewnimy graczom więcej swobody do dobrej zabawy na poziomie indywidualnym i to doświadczenie w centrum może być dzięki temu jeszcze, gdy zagramy z innymi".

Rockstar pracuje oczywiście nad Grand Theft Auto VI, choć na razie nie mamy żadnych konkretów na jego temat. Nie wiemy też czy GTA Online będzie nadal rozwijane po premierze "szóstki", czy twórcy planują coś całkiem nowego. Jak tylko pojawią się nowe informacje, będziemy Wam je przekazywać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?