Twórcy Lord of the Rings: Gollum żałują, że wydali niedopracowaną grę

Lord of the Rings: Gollum się nie udało, na co wskazują rozliczne recenzje. Twórcy żałują wydania tej gry.

@ 28.05.2023, 16:15
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Twórcy Lord of the Rings: Gollum żałują, że wydali niedopracowaną grę

Deweloper The Lord of the Rings: Gollum, firma Daedalic Entertainment, przeprosiła za dostarczenie w tym tygodniu czegoś, co sami nazwali rozczarowującym doświadczeniem.

Po kilku opóźnieniach wydawcy, Nacon i Daedalic, wypuścili grę, w której w centrum wydarzeń jest Gollum. Premiera miała miejsce kilka dni temu, a grać można na PC oraz konsolach. Niestety przedsięwzięcie nie sposób uznać za udane, bo najczęściej jest mocno krytykowane.

W momencie publikacji Gollum jest najniżej ocenianą grą roku w obu głównych serwisach czyli Metacritic i OpenCritic, a The Guardian określa ją jako „sztampową, nieciekawą i zasadniczo zepsutą skradankową grę akcji, która nie uchwyciła niczego interesującego z fikcji Tolkiena".

W piątek Daedalic odpowiedziało na negatywny odbiór projektu za pośrednictwem wiadomości opublikowanej w mediach społecznościowych. Firma powiedziała, że głęboko żałuje, iż gra nie spełniła oczekiwań i zobowiązała się do jej ulepszenia poprzez przyszłe aktualizacje'.

„Chcielibyśmy szczerze przeprosić za rozczarowujące wrażenia, jakie wielu z was miało z The Lord of Ring: Gollum po premierze” – napisał wydawca.

„Zdajemy sobie sprawę i głęboko żałujemy, że gra nie spełniła oczekiwań, które postawiliśmy sobie lub naszej oddanej społeczności. Proszę przyjąć nasze szczere przeprosiny za wszelkie rozczarowania, jakie mogło to spowodować".

Toczący się równolegle do wydarzeń opisanych w Drużynie Pierścienia Gollum to przygodowa gra akcji fantasy, w której gracze wyruszają na wyprawę w celu odzyskania Jedynego Pierścienia. Jeśli nadal rozważacie zakup, naszą recenzję przeczytacie już jutro.


Sprawdź także:
The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum

Premiera: 25 maja 2023
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE, SWITCH

The Lord of the Rings: Gollum to przygodowa gra akcji od studia Daedalic Entertainment, do tej pory znanego z przede wszystkim klasycznych przygodówek pokroju serii Depon...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosBarbarella.   @   18:48, 28.05.2023
To jakaś rywalizacja jest, kto wyda Najgorszą Grę Roku. Prześcignęli Redfalla czy nie? Rozbawiony Najgorsze że obydwie gry mam na liście życzeń. Smutny
3 kudosMicMus123456789   @   20:47, 28.05.2023
Zabawne, teraz żałują, a w trakcie pracy nic nie zauważyli? Choćby tego, że gra bardzo mocno odbiega od jakichkolwiek przyzwoitych standardów?
0 kudosmrPack   @   10:16, 29.05.2023
No cóż... Tak jak w przypadku Redfall ktoś tu w porę nie zareagował i nie podjął decyzji o opóźnieniu premiery.
1 kudosBarbarella.   @   10:55, 29.05.2023
Z tego co zrozumiałam to nie chodzi tu o błędy techniczne tylko gra jest po prostu nieciekawa. Więc co oni chcą tu poprawiać aktualizacjami. Wygląda na to że fajne pomysły skończyły się po wyborze Golluma na głównego bohatera gry. Póki co nie skreślam jeszcze gry, poczekam na więcej opinii.
0 kudoskrzywy_banen   @   14:53, 29.05.2023
Żałują, ale jednak wydali niedokończoną grę.
2 kudosguy_fawkes   @   16:45, 29.05.2023
Terminy i umowy robią swoje. Czy to pierwsza gra opublikowana w niedorobionej postaci? Nie. Czy ostatnia? Też na pewno nie. Nam pozostaje tylko nie kupować w ciemno i głosować portfelami.
1 kudospetrucci109   @   23:36, 29.05.2023
To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma najmniejszego sensu kupować gier w okolicach premiery.
0 kudosEnQis   @   19:49, 30.05.2023
Mam nadzieję, że ją naprawią bo aktualnie nie mam zamiaru kupic. Dlatego nigdy nie kupuje gier na premierę
0 kudosBarbarella.   @   20:08, 30.05.2023
Cytat: EnQis
Mam nadzieję, że ją naprawią

Spokojnie, naprawią. Wiedzą że ich wrzucimy w otchłań Mordoru jak tego nie zrobią. Diabelski pomysł Zadziorny
Dodaj Odpowiedź