To koniec produkcji gier przez Daedalic Entertainment - winny Gollum

Po fatalnej premierze Lord of the Rings: Gollum, niemieckie studio postanowiło zrezygnować z dalszego tworzenia gier video. Firma będzie jednak kontynuować działalność wydawniczą.

@ 01.07.2023, 12:44
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

To koniec produkcji gier przez Daedalic Entertainment - winny Gollum

Wydane pod koniec maja The Lord of the Rings: Gollum zostało fatalnie przyjęte przez recenzentów i w zasadzie trudno było znaleźć jakieś większe pozytywy w tym tytule. Dziś studio Daedalic Entertainment, twórcy nieudanej produkcji, poinformowali, że nie będą dalej tworzyć gier wideo.

Niemiecka firma ma zamiar w pełni skupić się na rynku wydawniczym, z czego jest oczywiście znana od lat. Jednocześnie poinformowano o anulowaniu prac nad The Lord of the Rings: Gollum 2, czyli kontynuacją nieudanej produkcji. Wszystko wskazuje na to, że projekt trafił do kosza i raczej nie ujrzy światła dziennego. Po tak kiepskiej pierwszej części mocno wątpliwym jest, by inne studio podjęło się przygotowania kontynuacji przygód Sméagola.

Nie oznacza to jednak, że marka The Lord of the Rings nie doczeka się kolejnych gier. Właścicielem praw do niej jest firma Embracer, która z pewnością będzie dalej inwestować w gry wideo oparte na bazie popularnego uniwersum. Zapewne jednak bardziej uważnie dobierając ekipy developerskie.

Jeśli chodzi o Daedalic Entertainment, to studio przeprowadza obecnie restrukturyzacje - z 90-osobowego zespołu zwolnionych ma zostać 25 osób. Pozostali zapewne zostaną przeniesieni na inne stanowiska, lub znajdą zatrudnienie w firmach tworzących gry dla Daedalic. Mowa tutaj chociażby o AtomicTorch, które przygotowuje grę Surviving Deponia - kontynuację popularnej serii przygodówek.


Sprawdź także:
The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum

Premiera: 25 maja 2023
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE, SWITCH

The Lord of the Rings: Gollum to przygodowa gra akcji od studia Daedalic Entertainment, do tej pory znanego z przede wszystkim klasycznych przygodówek pokroju serii Depon...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosBarbarella.   @   14:13, 01.07.2023
Dirian !!!. To przecież Twoja recenzja doprowadziła do upadku studia. Wyrzuty sumienia są? Zadziorny Puszcza oko
Żartuję. To przecież niemieckie studio. Dobrze im tak. Zadziorny Puszcza oko
0 kudoslogan23   @   16:22, 01.07.2023
Mnie zastanawia co nie zadziało, Użycie znanej marki, mieszanie się białych kołnierzyków czy pospiech by grę wydać jak najszybciej.
0 kudosthiefi   @   23:17, 02.07.2023
Problemem był główny bohater. Jakiś Golum, kto chce grać golumem?
Jakby to była gra o Aragornie albo Gimli czy w ostateczności o Legolasie, ale Golum?
Wtopiona kasa, wystarczyło zapytać fanów, kim by chcieli zagrać, a nie głupio decydować.
0 kudosBarbarella.   @   23:22, 02.07.2023
Cytat: thiefi
Jakby to była gra o Aragornie albo Gimli czy w ostateczności o Legolasie

Cieniasy. Sauronem bym chciała grać. Zadziorny Dumny
1 kudosMar3cz3k   @   12:52, 03.07.2023
Cytat: Barbarella.
Cytat: thiefi
Jakby to była gra o Aragornie albo Gimli czy w ostateczności o Legolasie

Cieniasy. Sauronem bym chciała grać. Zadziorny Dumny
zdecydowanie polecam serię overlord, aktualnie mocno przeceniona na steamie. Może poza ostatnią częścią z której zrobili 4 osobowego co-opa. Wcielenie zła może być tylko jedno Dumny
0 kudosBarbarella.   @   16:27, 03.07.2023
Cytat: Mar3cz3k
zdecydowanie polecam serię overlord,

Dzięki. Okazuje się że mam dwie pierwsze części. Dumny Jedynkę sobie daruję ale Dwójkę wrzucam do mojej Maszyny Losującej Do Gier. Będę siała zło i zniszczenie a jak dorwę tego Legolanda i Aragorna to już nie będą tacy śliczniusi. Diabelski pomysł
Dodaj Odpowiedź